«Αφεντικό» του ντέρμπι ο Αλέξανδρος Αξιούπολης - greekhandball.com

«Αφεντικό» του ντέρμπι ο Αλέξανδρος Αξιούπολης

Στο ντέρμπι του δευτέρου ομίλου της Α2 Ανδρών, ο Αλέξανδρος Αξιούπολης επικράτησε με 27-25 του ΓΑΣ Κιλκίς, σε παιχνίδι στο οποίο οι δύο ομάδες πήγαιναν... χέρι χέρι στο σκορ. Το ματς κρίθηκε στα τελευταία λεπτά, ενώ πρώτος σκόρερ αναδείχθηκε ο Καραπεΐδης με 9 τέρματα.
Οι διαιτητές έγραψαν στο φύλλο αγώνος: «Στο 01:29 του πρώτου ημιχρόνου, έσβησε ο φωτεινός πίνακας και το παιχνίδι διακόπηκε για 5' έως ότου αποκατασταθεί. Στο 17:03 του ίδιου ημιχρόνου, ο πίνακας έσβησε ξανά με αποτέλεσμα το ημίχρονο να ολοκληρωθεί με χρονόμετρο χειρός. Κατά την ανάπαυλα, η βλάβη αποκαταστάθηκε και το παιχνίδι ολοκληρώθηκε κανονικά».

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ 27-25

Τα πεντάλεπτα: 1-5, 3-4, 5-5, 7-7, 8-10, 11-11 (σκορ ημιχρόνου), 13-13, 15-16, 18-18, 21-20, 24-24, 27-25

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ: Ζηλίδης, Παπαρήγας, Πεχλιβάνης, Γιαβασίδης 3, Μενεψάκος 2, Καλπακίδης 4, Παλαιστής 1, Τσορλίνης, Καράγγελος 5, Κοπαΐδης 2, Μουτούδης, Βραχιολίδης, Ζιάρας, Μαυρόπουλος 1, Στεφανίδης, Καραπεΐδης 9

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ: Τριανταφύλλου, Κοβλακάς, Φυτανίδης 2, Σακαλής, Μαυρόπουλος Α., Γιαβασίδης 2, Βιολιτζής, Μέγκας, Αναστασιάδης 2, Φαχουρίδης Π. 3, Φαχουρίδης Α. 4, Βαφειάδης, Χοτζούδης, Τοκατζόγλου 8, Φαχουρίδης Σ. 3, Χρ. Μαυρόπουλος 2

Διαιτητές: Γράψας - Κυριακού, Δίλεπτα: 5-5. Πέναλτι: 5/6 - 1/1