ΕΣΧΑ Παίδων: Δύο στα δύο, στη δεύτερη φάση, για τον Άρη Νικαίας - greekhandball.com

ΕΣΧΑ Παίδων: Δύο στα δύο, στη δεύτερη φάση, για τον Άρη Νικαίας

Την δεύτερή τους νίκη, στη δεύτερη φάση του Πρωταθλήματος της ΕΣΧΑ (θέσεις 1-8), πέτυχαν χθες (17/12) οι Παίδες του Άρη Νικαίας, οι οποίοι επικράτησαν με 35-29 της Ασπίδας Αγίων Αναργύρων. Οι πιτσιρικάδες του Γιάννη Γρηγοράκη βρέθηκαν μ' ένα γκολ μπροστά στο ημίχρονο, όμως στο δεύτερο μέρος «άνοιξε» το σκορ και τελικά κυριάρχησαν με έξι γκολ διαφορά.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΣΠΙΔΑ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 35-29

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 6-6, 8-6, 12-9, 14-13, 18-17 (σκορ ημιχρόνου), 20-18, 24-18, 25-21, 28-21, 31-24, 35-29

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Γρηγοράκης Γ.): Ρασπίτσος, Βλάχος 1, Κομποθέκρας, Αλωπούδης 1, Γρέκας 2, Τσιλάκης, Πατσουλίνης 2, Τζώρτζης 6, Γαλάνης,  Αρώνης 1, Ταράτσας, Γιαννόπουλος 11, Παϊπάης 5, Αργυρός, Μπακακέας, Τσιλάκης, Καλαμπόκης 6

ΑΣΠΙΔΑ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ (Αντωνιάδης Χ.): Κίκο, Σιδέρης 4, Μακράκης, Ταλιαδώρος 12, Καρεντζόπουλος 4, Παούρης 1, Σπυρόπουλος, Κακαβελάκης, Γαβράς 4, Παπουτσάκης 4, Λύκουρας

Διαιτητές: Γερουλάνος Α - Δρακόπουλος, Δίλεπτα: 2 - 1, Πέναλτι: 4/4 - 3/4