Συνέχεια στο νικηφόρο σερί της Σαλαμίνας - greekhandball.com

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί της Σαλαμίνας

Η Σαλαμίνα συνεχίζει την εκπληκτική πορεία της στο πρωτάθλημα της Α2, αφού πέτυχε την έκτη της νίκη σε έξι αναμετρήσεις. Οι γηπεδούχοι επιβλήθηκαν του Ποσειδώνα Λουτρακίου με σκορ 22-20 (14-10 ημίχρονο) έχοντας συνολικά καλύτερη εικόνα στην αναμέτρηση. Για ακόμα ένα παιχνίδι ο Μπακαούκας συνέβαλε τα μέγιστα στον επιθετικό τομέα, σημειώνοντας 7 γκολ. Για την ομάδα του Λουτρακίου  πρώτος σκόρερ ήταν ο Ρουμελιώτης επίσης με 7.

Τα πεντάλεπτα: 1-0, 4-1, 7-1, 7-4, 10-5, 12-8 (ημίχρονο), 14-10, 14-12, 17-14, 17-15, 18-17, 22-20 (τελικό)

Σαλαμίνα: Μανούσος, Μπακαούκας Γ., Μπακαούκας Χ. 7, Πετράκος 4, Τρούλος 5, Μπούζος, Τσαρπάλης, Χιώτης, Κόρρος, Κλημάνογλου 2, Πασλής, Βασιλόπουλος 3, Φίλης, Αποστολίδης, Δίπλαρος 1, Γεωργακόπουλος

Ποσειδών Λουτρακίου : Βλαχογεώργος, Αικατερίνης 2, Γκίκας, Δημητρόπουλος 1, Τυφτικίδης, Καρβάς, Βασιλειάδης 2, Χατούπης, Δώδας, Χριστόπουλος, Χατζηκωνσταντίνου  Ν. 5, Χατζηκωνσταντίνου ΑΘ. 3, Παλαιολόγος, Ρουμελιώτης 7

Δίλεπτα:6-2. Πέναλτι: 3/5, 4/4 Κόκκινη κάρτα: Χριστόπουλος(παρεμπόδιση εναρκτήριας ρίψης)

Στο φύλλο αγώνας γράφτηκε: Στο 59:35 του αγώνα ο παίκτης τη Β Ομάδας (ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου Χριστόπουλος Δημήτριος με αριθμό φανέλας 45 και αριθμό δελτίου ΟΧΕ 42047 αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα σύμφωνα με το άρθρο 8:10γ για παρεμπόδιση εναρκτήριας ρίψης. Το δελτίο του αθλητή δεν κρατήθηκε.