Δυναμική επικράτηση της Αναγέννησης Άρτας - greekhandball.com

Δυναμική επικράτηση της Αναγέννησης Άρτας

Την τρίτη εντός έδρας νίκη (32-21) της πέτυχε η Αναγέννηση Άρτας με αντίπαλο την Πυλαία. Η γηπεδούχος ομάδα πήρε το προβάδισμα μετά από το 10ο λεπτό και από εκείνο το σημείο και μετά δεν έχασε το προβάδισμα. Πρώτη σκόρερ της αναμέτρησης αναδείχθηκε η Τσιομπάνου, η οποία είχε συνολικά πολύ καλή εικόνα. Για την Πυλαία, αυτή ήταν η τρίτη διαδοχική ήττα της.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ - ΠΥΛΑΙΑ 32-21

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 2-5, 7-5, 9-7, 12-8, 14-11 (σκορ ημιχρόνου), 17-13, 20-15, 21-16, 26-18, 30-19, 32-21

ΑΝ. ΑΡΤΑΣ: Μάμαλη, Μπαλάφα 5, Σκουτέλα 1, Εμμανουηλίδου 5, Νάτσο 1, Σκάρα, Νούλα, Θεοδοσοπούλου Β., Σπυριδοπούλου 3, Τσιομπάνου 14, Σαϊντόβα, Κανάρα, Θεοδοσοπούλου, Σ., Ροκόμου, Παπακοσμά, Νταβίντοβιτς 3

ΠΥΛΑΙΑ (Σκανδάλης Β.): Κουκμίση Κ. 6, Βράμπα, Παραστρατίδου 3, Βακουφάρη, Κουκμίση Μ. 1, Καπρινιώτη, Κοπανέλου, Αντωνιάδου, Ιωαννίδου 1, Μαυροπούλου 4, Δημητρακοπούλου, Αθανασοπούλου 1, Σελεμίδου 2, Πετρίδου, Λούρη 3, Στεφανίδου

Διαιτητές: Αβράμης - Χρόνης, Δίλεπτα: 5-5, Πέναλτι: 5/6 - 4/8