Επίδειξη υπεροχής από την ΑΕΚ - greekhandball.com

Επίδειξη υπεροχής από την ΑΕΚ

Επιβλητική ήταν η ΑΕΚ, η οποία επικράτησε της  Πυλαίας με σκορ 41-20 (15-13 ημίχρονο), στο τελευταίο παιχνίδι των δύο συλλόγων για το 2019. Στο πρώτο ημίχρονο οι  ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, ωστόσο στο δεύτερο μέρος η "Ένωση" ήταν καταιγιστική, φτάνοντας στην τελική επικράτηση με χαρακτηριστική ευκολία. Έτσι, η χρονιά έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο για τους παίκτες του Δημήτρη Δημητρούλια, έχοντας πετύχει το απόλυτο των έντεκα νικών σε έντεκα αγώνες, στο πρωτάθλημα της Handball Premier. Χρόνο συμμετοχής πήραν και οι νεαροί Κοτσιώνης (2 γκολ) και Γιάντσα.
Για την ΑΕΚ πρώτος σκόρερ ήταν ο Χρήστος Κεδέρης με 8 τέρματα ενώ για την Πυλαία, ο Νίκος Κουκμίσης με 6.

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-3, 7-6, 10-8, 11-11, 15-13 (ημχ.), 20-14, 25-15, 30-16, 33-19, 38-19, 41-20

ΑΕΚ (Δημητρούλιας): Αραμπατζής 3, Δομπρής 2, Μωραΐτης 3, Ζαμπούνης 3, Νικολαΐδης 1, Κοσάνοβιτς, Μυλωνάς 1, Φλορίδο 4, Πλάθα, Κοτσιώνης 2, Γιάντσα, Παπαδιονυσίου 7, Καφφάτος, Μπουνέτα 4, Γιόσμου 3, Κεδέρης 8

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Γούσιος): Ραντούλοβιτς,Ανθμομελιδης 1,Μπάτζιος, Αντωνιάδης,  Μέτσης , Κουκμίσης Ν.6, Ψωμαθιανός, Καραπαναγιωτίδης, Τριανταφυλλίδης 3, Καλόμοιρος 5, Αλεξανδρίδης 1, Παπαγεωργίου 1, Τριανταφυλλίδης 1, Αλατσατιανός 2, Κουκμίσης κ., Τσόχας
Διαιτητές: Παπαματθαίου- Χρηστίδη.

Δίλεπτα: 1-6, Πέναλτι: 3/3 – 2/3