Πάτησε γκάζι... στην επανάληψη η Νέα Ιωνία - greekhandball.com

Πάτησε γκάζι... στην επανάληψη η Νέα Ιωνία

Ενα ημίχρονο κράτησε η αντίσταση της Πυλαίας στο παιχνίδι για την 7η αγωνιστική της Α1 γυναικών με αντίπαλο τη Νέα Ιωνία, η οποία επικράτησε με σκορ σε εναν αγώνα που την εξέλιξη του είχατε την ευκαιρία να παρακολουθήσετε ζωντανά από το greekhandball.com. Η Νεα Ιωνία ανέβηκε στη 2η θέση με 10 βαθμους σε 6 αγώνες, ενω η Πυλαία παρέμεινε στην 6η θέση με 4 βαθμούς.

Η Πυλαία μπήκε δυνατά στον αγώνα, αιφνιδιάζοντας με την απόδοση της το φαβορί του αγώνα Νεα Ιωνία, γεγονός που είχε ως αποτέλεσμα οι δυο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ μέχρι το 20' με το σκορ να βρίσκεται στο 8-8. Στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου, με ενα επί μέρους 2-4, οι παίχτριες του Μενέλαου Δανήλου προηγήθηκαν στη λήξη του ημιχρόνου με σκορ 10-12.

Η επανάληψη ήταν εντελώς διαφορετική. Η Νέα Ιωνία ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση της σε άμυνα και επίθεση και άρχισε να χτίζει μια διαφορά που κατέληξε στα 11 τέρματα, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 20-31.

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ - ΟΦ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ 20-31
Πεντάλεπτα: 3-2, 4-5, 6-6, 8-8, 8-9, 10-12 (ημ) 13-15, 14-19, 14-22, 18-25, 19-27, 20-31 (τελ)
ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Βασίλης Σκανδάλης): Κουκμίση Κ. 5, Βράμπα 2, Παραστατίδου 3, Βακουφάρη, Κουκμίση Μ. 1, Καπρινιώτη, Κοπανέλου, Αντωνιάδου, Ιωαννίδου, Μαυροπούλου, Τσιγαρίδα 1, Δημητρακοπούλου, Αθανασοπούλου 3, Σελεμίδου 3, Πετρίδου 2, Λούρη.

Ο.Φ.Ν.ΙΩΝΙΑΣ (Μενέλαος Δανήλος): Κεπεσίδου Μ., Μανιά 6, Φράγκου 6, Πανούση, Καραμάνου 3, Καρέλα, Κολλύρη, Ντιμτσούδη 2, Κεπεσίδου Ν. 7, Βασιλείου 3, Ζένελι 1, Νταμπέφσκα, Χριστοπούλου, Ζηνωνίδου 3, Χρυσοκέντη, Σακιζλή.

Διαιτητές: Ουζούνης-Παρασκευούδης, Δίλεπτα: 1-3 Πέναλτι: 5/4 - 4/4

Photo Credits: Handball Pictures