Δεληχρήστος: «Να μην μας επηρεάσουν εξωγενείς παράγοντες» - greekhandball.com

Δεληχρήστος: «Να μην μας επηρεάσουν εξωγενείς παράγοντες»

Ο Ζαφειράκης Νάουσας ήταν πολύ καλός και συγκεντρωμένος, για 40 λεπτά, στη σημερινή (7/12) νίκη (24-27) του απέναντι στον Φοίβο Συκεών, δήλωσε ο προπονητής του, Χρήστος Δελήχρήστος, στο greekhandball.com: «Συνεχίζουμε προς την αναζήτηση αγωνιστικής ταυτότητας. Μπορώ να πω ότι στην άμυνα έχουμε βρει και εφαρμόζουμε τα σχήματα, που δουλεύουμε. Στην επίθεση, αντίθετα, έχουμε κάποια «νεκρά» διαστήματα, αλλά θα τα διορθώσουμε στο μέλλον. Για το σημερινό παιχνίδι, μπορώ να πω ότι για 40 λεπτά ήμασταν πολύ καλοί και συγκεντρωμένοι. Ένα κενό 14λεπτο δεν στάθηκε ικανό να μας στερήσει την νίκη.
Ελπίζω κάποιοι εξωγενείς παράγοντες να μην επηρεάσουν την αγωνιστική μας εικόνα και να συνεχίσουμε στον δρόμο, που έχουμε χαράξει. Τελειώνοντας πρέπει να αναφερθώ -συνήθως δεν το κάνω αυτό- στον φύλακα άγγελό μας στο σημερινό παιχνίδι, Θάνο Μπουμπουλέντρα, που ήταν πραγματικά πάρα πολύ καλός».