Χαλκίδης: «Μετά από το 20ο λεπτό δεν είχαμε ιδιαίτερο πρόβλημα» - greekhandball.com

Χαλκίδης: «Μετά από το 20ο λεπτό δεν είχαμε ιδιαίτερο πρόβλημα»

Ο αργός ρυθμός της αναμέτρησης με αντίπαλο τον Φίλιππο (σ.σ. εκτός έδρας νίκη με 21-31) επηρέασε τον Διομήδη Άργους, σύμφωνα με όσα δήλωσε στο greekhandball.com ο τεχνικός των «Λύκων», Γιώργος Χαλκίδης, ο οποίος πρόσθεσε, επιπλέον, πως η ομάδα του δεν δυσκολεύτηκε μετά από το 20ο λεπτό του ματς.
Σχολίασε: «Ήταν ένα όχι και τόσο καλό παιχνίδι από την πλευρά μας. καθώς, δυστυχώς, μας επηρέασε ο ρυθμός του αγώνα. Πήγαμε σε πολύ αργό ρυθμό. Προσπαθήσαμε να ανοίξουμε την άμυνα του Φιλίππου και να πετύχουμε εύκολα γκολ στον αιφνιδιασμό, πράγμα το οποίο καταφέραμε από το 20ο λεπτό και μετά. Στη συνέχεια, δεν είχαμε κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα.
Εύχομαι καλή συνέχεια στον Φίλιππο. Πλέον, το βλέμμα μας στρέφεται στο εκτός έδρας ματς Κυπέλλου κόντρα στον Δούκα, την Τετάρτη (18/12). Προετοιμαζόμαστε αρκετό καιρό γι' αυτή την αναμέτρηση».