Νίκη στο... όριο για τον Αερωπό - greekhandball.com

Νίκη στο... όριο για τον Αερωπό

Πολύ ωραίο παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στη Νάουσα, μεταξύ του Ζαφειράκη και του Αερωπού Έδεσσας. Για 55 λεπτά η αναμέτρηση εξελίχθηκε σε ένα πραγματικό ντέρμπι, με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ. Στο τέλος ωστόσο, φάνηκε η εμπειρία του συλλόγου από την Έδεσσα, ο οποίος πήρε την πρόκριση για τη φάση των "8" του Κυπέλλου. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 28-25 (10-10) ημίχρονο, με τον Ζαφειράκη Νάουσας να αφήνει πολύ θετικές εντυπώσεις.

Για τους νικητές Κυριακού και Μισαηλίδης σημείωσαν από 8 τέρματα. Πρώτος σκόρερ του αγώνα ήταν ο Ασίμοβιτς από την ομάδα της Νάουσας.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-2, 4-3, 6-6, 8-7, 10-10 (ημίχρονο), 14-12, 16-16, 18-18, 20-21, 22-23, 25-28 (τελικό)

Ζαφειράκης Νάουσας (Δεληχρήστος):Βλάχος 2, Διδασκάλου 3, Χατζηγεωργίου 3, Τζουβάρας, Πετρίδης 2,Κρέξης 2, Χατζηαγαπίου 3, Οικονόμου 1, Ασίμοβιτς 9, Εμμανουηλίδης, Κυριακίδης, Πινακούδης, Μπιλιούρης, Δεληχρήστος, Μπουμπουλέντρας, Λένος

Αερωπός Έδεσσας (Πηλαλίδης): Αθανασίου, Τζουβάρας 1, Μαυροδουλάκης, Γάτσης, Κράλλης 1, Θεοδωρόπουλος 1, Δημάκης 1, Μπάρμπας, Βαφείδης 3, Μισαηλίδης 8, Αποστολίδης 2, Κυριακού 8, Μουμτσιδέλης, Λιόφης, Ρότζιος, Καουέ 3

Δίλεπτα:3-3. Πέναλτι: 0/0- 4/5