Τούτσης: «Κρίσιμα παιχνίδια μέχρι το τέλος του έτους» - greekhandball.com

Τούτσης: «Κρίσιμα παιχνίδια μέχρι το τέλος του έτους»

Για την επικράτηση (20-32) της ΧΑΝΘ, κόντρα στις Ελπίδες Αμυνταίου, μίλησε στο greekhandball.com ο τεχνικός των Θεσσαλονικέων, Κώστας Τούτσης, ο οποίος υπογράμμισε: «Στην αρχή του αγώνα, υπήρχε μία σχετική ισορροπία, όμως αποκτήσαμε διαφορά τερμάτων, πετύχαμε αυτοματισμούς, ανεβάσαμε τον ρυθμό και «κλείσαμε» το ημίχρονο προηγούμενοι με 5 γκολ. Στην επανάληψη, δεν απειληθήκαμε, στην ουσία, καθόλου. Έτσι, είχα την ευκαιρία να χρησιμοποιήσω νεαρά παιδιά, που είτε δεν έχουν παίξει, είτε έχουν παίξει λίγο. Τώρα, συγκεντρωνόμαστε στο ματς Κυπέλλου την προσεχή Κυριακή (01/12), με αντίπαλο τον Δούκα, εντός έδρας. Μέχρι να ολοκληρωθεί το έτος, δίνουμε κρίσιμα παιχνίδια, στα οποία θα πρέπει να παρουσιαστούμε έτοιμοι. Συνεχίζουμε την προσπάθεια».