Κύπελλο Ανδρών: Προκρίθηκε για ένα γκολ η ΧΑΝΘ, χαμένο τετ α τετ του Κιλκίς στο φινάλε - greekhandball.com

Την πρόκρισή της στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ανδρών εξασφάλισε, αν και αγχωτικά, η ΧΑΝΘ, η οποία επικράτησε με 28-27 του ΓΑΣ Κιλκίς, εκτός έδρας. Στην τελευταία φάση του αγώνα, ο Αναστασιάδης δεν κατάφερε να σκοράρει σε τετ α τετ, με αποτέλεσμα ο ΓΑΣ Κιλκίς να μην οδηγήσει το ματς στην παράταση.
Η ομάδα του Κώστα Τούτση θα αντιμετωπίσει στις 30/11 ή την 01/12, στην έδρα της, τον Δούκα.

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ - ΧΑΝΘ 27-28

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-5, 5-8, 6-12, 8-14, 11-16 (σκορ ημιχρόνου), 13-16, 15-17, 18-19, 22-22, 24-26, 27-28

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ: Τριανταφύλλου, Χοτζούδης, Βαφειάδης, Φαχουρίδης Α., Φαχουρίδης Π., Αναστασιάδης, Μαυρόπουλος Χ., Μαυρόπουλος Α., Σακαλής, Γιαβασίδης, Πετρίδης, Βιολιτζής, Νανουσαρίδης, Φωτιάδης, Μέγκας, Τοκατζόγλου

ΧΑΝΘ: Αρβανιτίδης 1, Μπόλας 3, Τσιρογιάννης, Σαρηγιαννίδης 5, Τσαγκαράκης 7, Τσαμήτρος, Κορωνάς, Πάντζιος, Βακουφάρης 2, Κουπαρανίδης, Κωστόπουλος, Παπαδόπουλος 3, Αχιλιάς, Οκανταρίδης 1, Μαρίνης 6, Μυρωδικός

Διαιτητές: Νάσκος – Χαρίτσος