Πειστική εμφάνιση και νίκη για τα Βριλήσσια - greekhandball.com

Πειστική εμφάνιση και νίκη για τα Βριλήσσια

Τα Βριλήσσια πέτυχαν τη πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 κατηγορίας με σκορ 27-22 (13-8 ημίχρονο) επί του Πανελληνίου. Με κύριο όπλο τους, τον επιθετικό πλουραλισμό, κατάφεραν να επιβληθούν του μαχητικού Πανελληνίου, σε ένα παιχνίδι με αρκετά γρήγορο ρυθμό. Είναι επίσης αξιοσημείωτο ότι σε κανένα σημείο της αναμέτρησης δεν άφησαν τους φιλοξενούμενους να πάρουν το προβάδισμα . Τσικογιαννόπουλος και Κουμαδαρέλης πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση, σημειώνοντας 6 και 4 γκολ αντίστοιχα.

Για τον Πανελλήνιο Χατζηγιάννης και Ξανθόπουλος είχαν από 5.

Τα πεντάλεπτα: 2-0, 5-2, 7-5, 8-6, 11-7, 13-8 (ημίχρονο) 16-10, 20-13, 22-15, 24-17, 26-20, 27-22 (τελικό)

ΕΣΝ Βριλησσίων (Δραγάζης): Ακάλεστος 4, Τσικογιαννόπουλος 6, Λέκκας 4, Λιάλιος, Τσαγκούλης 2, Νικολίνταης, Παναγόπουλος, Αντωνιάδης, Νικολακόπουλος 3, Τσομπανίδης, Βαμβακάς 1, Πέρρος, Κουτσόπουλος 2, Σομπιράκουλ 1, Κουμαραδέλης 4

Πανελλήνιος (Στραβομύτης): Μαυρομάτης Γ., Μακρυγιάννης 1, Χατζηγιάννης 5, Μαυρομάτης Δ., Χαρμπής, Νιντερέγγερ 2, Ζάτσε 2, Ρεπούλιας, Μπαρμπαράκης 1, Ζαρίκος, Ξανθόπουλος 5, Τσακουλής 1, Μπαλάσκας, Δούγιας, Αλικάκος 1, Ζαφείρης 4

Διαιτητές: Βήτας, Σκλαβενίτης

Πέναλτι: 3/3 – 4/4 Αποβολές: 7 – 2