Η Πυλαία «άρπαξε» την ευκαιρία - greekhandball.com

Η Πυλαία «άρπαξε» την ευκαιρία

Ανώτερη σε όλη την διάρκεια της αποψινής (12/11) αναμέτρησης ήταν η Πυλαία, η οποία επικράτησε (25-23), εντός έδρας, του Αερωπού Έδεσσας, που «πλήρωσε» το γεγονός πως τρεις παίκτες του (Μισαηλίδης, Βαφείδης Μαυροδουλάκης) απουσίαζαν λόγω τιμωρίας.
Η ομάδα του Πάνου Γούσιου είχε ως όπλο της την άμυνα, ενώ σε καλή μέρα βρέθηκαν οι Κουκμίσης Ν., Ραντούλοβιτς. Στο ημίχρονο, η Πυλαία είχε προβάδισμα πέντε τερμάτων και η μεγαλύτερη διαφορά που «έχτισε» ήταν 6 γκολ, στο δεύτερο μέρος.

ΠΥΛΑΙΑ – ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 25-23

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 5-3, 6-3, 8-6, 12-9, 14-9 (σκορ ημιχρόνου) 15-10, 15-12, 18-14, 20-16, 22-18, 25-23

ΠΥΛΑΙΑ (Γούσιος Π.): Ραντούλοβιτς, Καβουσανάκης, Ορφανουδάκης, Ανθομελίδης 1, Τριανταφυλλίδης Δ. 1, Αλατσατιανός, Παπαγεωργίου 3, Ανανιάδης 1, Τριανταφυλλίδης Τ., Αντωνιάδης 4, Καλόμοιρος 8, Κουκμίσης Ν. 6, Μπάτζιος, Ζαφείρης, Μέτσης 1, Κουκμίσης Κ.

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ (Πηλαλίδης Γ.): Αθανασίου, Μπάρμπας 1, Δημάκης 5, Κυριακού 2, Αποστολίδης 6, Καουέ 4, Λιόφης, Μαυρόπουλος, Γάτσης, Θεοδωρόπουλος 2, Κράλλης 3, Ρόμπης, Μουμτζιδέλης, Ρότζιος

Διαιτητές: Πατιός-Τσιάνας, Δίλεπτα: 4-6, Πέναλτι: 2/4-3/3, Κόκκινη κάρτα: Κυριακού 58.46 (τρία δίλεπτα)