Για την ανατροπή η Βέροια 2017 - greekhandball.com

Για την ανατροπή η Βέροια 2017

Η Βέροια 2017 ηττήθηκε με 27-23 (16-11 ημίχρονο) από την αυστριακή Γκραζ στο πρώτο παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων, το οποίο διεξήχθη χθες (15/11), στην Αυστρία, για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Τσάλεντζ Καπ. Η Βέροια πάλεψε,  αλλά τελικά δεν κατόρθωσε να φτάσει στην μεγάλη ανατροπή. Το τέλος του πρώτου ημιχρόνου βρήκε την ελληνική ομάδα να είναι πίσω στο σκορ με πέντε γκολ (16-11), ενώ περίπου ένα τέταρτο πριν τη λήξη της αναμέτρησης η διαφορά έφτασε τα έξι τέρματα (16-22). Από εκείνο το σημείο και μετά, η Βέροια βελτίωσε την εικόνα της, πλησίασε στο ένα γκολ (22-23 με την Καραχαρίση), αλλά στο τελευταίο πεντάλεπτο δεν μπόρεσε να διατηρήσει την ψυχραιμία της, γνωρίζοντας την ήττα με 27-23.

Το δεύτερο παιχνίδι θα διεξαχθεί σήμερα (16/11,18:00) και πάλι στην Αυστρία, αυτή τη φορά με την Γκραζ ως τυπικά γηπεδούχο.

Μπορείτε να παρακολουθήσετε την αναμέτρηση με ζωντανή εικόνα και ήχο πατώντας εδώ .

Διαιτητές: Κινάρι- Σκόκμπεργκ

Βέροια 2017: Βασιλειάδου 9, Μάστακα 5,Ανθίτση 3, Κόβιτς 2, Τζούρισιτς 2,  Καραχαρίση 2,, Δελησάββα, Γεωργιάδου,  Καραμπατζάκη,  Πιτούλια, Σφάρ, Τιλαβερίδου, Τσαουσίδου, Τσιτλακίδου,

Άλμπεκ 11,Σκέρλακ 4,  Σπάλτ 4, Μπάμπιτς 3, Νίκολιτς 3,Ρίνερ 2, Μπάτζριτς, Νταβίντοβιτς  Λ., Νταβίντοβιτς Ν. Γκόριουπ, Γκούπερ, Χέρζογκ, Κρέν , Μαϊζστόροβιτς ,  Σχβειχόβερ , Βάλαντ

Δίλεπτα: 5-2, Πέναλτι: 2/3 – 4/4