Άρης Νικαίας Olympic Diagnostic-ΑΕΚ (live) - greekhandball.com

Άρης Νικαίας Olympic Diagnostic-ΑΕΚ (live)

Άρης Νικαίας Olympic Diagnostic (Τ. Μελετάκος): Λαδάκης, Ταουσάνης, Αθανασίου, Βλάχος, Μελετάκος, Γρηγοράκης, Μουλιάτος, Παπαδημητρίου, Παπαδόπουλος, Ταβλαρίδης, Κρεμμύδας, Βίδρας, Μιμίκος, Χουρσουντιάν, Χαραλάμπους.

ΑΕΚ (Δ. Δημητρούλιας): Αραμπατζής, Δομπρής, Μωραΐτης, Χόγκας, Ζαμπούνης, Νικολαΐδης, Μυλωνάς, Χιμένεθ, Φλορίντο, Παπαδιονυσίου, Οζμουσούλ, Άρσιτς, Μπουνέτα, Γιόσμου, Κέδερης.

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Άρης Νικαίας Olympic Diagnostic-ΑΕΚ, που ξεκινάει στις 18:45. Το greekhandball.com βρίσκεται στο γήπεδο της Νίκαιας και θα μεταφέρει λεπτό προς λεπτό όλα τα γεγονότα.

7-9 Ασβεστάς

Συμπληρώσαμε ένα τέταρτο αγώνα. Οι γηπεδούχοι είναι μαχητικοί, επιμελείς στα ανασταλτικά τους καθήκοντα, ενώ επιθετικά φαίνονται δημιουργικοί και αποτελεσματικοί.

8-9 Λαδάκης (16:49)

9-9 Μελετάκος

Τάιμ άουτ στο 18:24

Ο Άρης Νικαίας δεν έχει να χάσει τίποτα από το ματς και μέχρι τώρα είναι εξαιρετικά ανταγωνιστικός. Η ΑΕΚ δεν έχει βρει τα πατήματά της.

9-10 Αραμπατζής
9-11 Φλορίντο (πέναλτι)
9-12 Φλορίντο (πέναλτι)

Ο Τάκης Μελετάκος χρησιμοποίησε για τα πέναλτι τον τερματοφύλακα, Παπαδημητρίου, ο οποίος, μετά τις εκτελέσεις, παραχώρησε την θέση στον γκολκίπερ, Παπαδόπουλο.

Τάιμ άουτ στο 22:14

9-13 Αραμπατζής (23:30)
9-14 Ζαμπούνης

Στις δύο τελευταίες επιθέσεις, που κατέληξαν σε γκολ, η ΑΕΚ «έκλεψε» την μπάλα.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου

Η ΑΕΚ... άναψε τις μηχανές της μετά το πρώτο 20λεπτο και με έναν... καταιγισμό γκολ πήρε... κεφάλι στο σκορ, χτίζοντας μάλιστα διαφορά 10 τερμάτων. Ο Άρης Νικαίας «στρίμωξε» την Ένωση, ωστόσο η διαφορά δυναμικότητας έγινε εμφανής στα τελευταία 10 λεπτά του πρώτου μέρους.

16-34 Δομπρής

Η ΑΕΚ... βομβαρδίζει ασταμάτητα τον Άρη Νικαίας και είναι το απόλυτο αφεντικό της αναμέτρησης.

16-35 Παπαδιονυσίου

Βρισκόμαστε στο 53' του αγώνα

Απευθείας κόκκινη κάρτα στον Χουρσουντιάν, που έκανε σκληρό φάουλ πάνω στον Κεδέρη. Ο παίκτης των φιλοξενούμενων αποχώρησε υποβασταζόμενος έχοντας χτυπήσει στο δεξί του πόδι. Μικρή διακοπή στο ματς.

16-36 Δομπρής (πέναλτι)
17-36 Μελετάκος