Το δεύτερο ημίχρονο καθόρισε το ματς στο Αμύνταιο - greekhandball.com

Το δεύτερο ημίχρονο καθόρισε το ματς στο Αμύνταιο

Ο Ζαφειράκης Νάουσας με όπλο του την αποτελεσματικότητα στην επίθεση, αλλά και την σκληροτράχηλη άμυνά του, στο δεύτερο ημίχρονο, επικράτησε (25-15) εκτός έδρας των Ελπίδων Αμυνταίου.
Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στο πρώτο ημίχρονο και οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ 13-12 υπέρ των φιλοξενούμενων. Ωστόσο, η εικόνα του αγώνα άλλαξε στο δεύτερο μισάωρο, αφού η ομάδα της Νάουσας έγινε περισσότερο πιεστική και εντόπισε τα τρωτά σημεία των Ελπίδων, στα οποία «χτύπησε», με αποτέλεσμα να αυξήσει την διαφορά των τερμάτων και τελικά να νικήσει.

ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ (Π. Δημητρίου – Α. Παπαβασιλείου): Αναστασιαδης, Γιαννιτσόπουλος. Γιώσκος 1, Παπαδόπουλος. Παπαϊωάννου, Παπαχρήστου 6, Πετρίδης, Παναγιωτίδης 2, Παρπούλας 4, Τατσίδης, Τζοβάρας, Τόιτος Γ., Τόιτος Π. 2, Χαραλαμπίδης, Χατζημηνάς

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ (Χρ. Δεληχρήστος): Βλάχος, Διδασκάλου 3, Χατζηγεωργίου 1, Τζουβάρας, Πετρίδης 4, Κρέξης 3, Χατζηαγαπίου 2, Οικονόμου 6, Ατσίμοβιτς 5, Ζωναρόπουλος 1, Εμμανουιλίδης, Χαλάτσης, Κυριακίδης, Λένος, Δεληχρήστος, Μπουμπουλεντρας

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 5-4, 8-7, 9-7, 11-10, 12-13 (σκορ ημιχρόνου), 13-19, 13-21,15-21, 15-23, 15-25

Δίλεπτες Αποβολές: 4-1,  Πέναλτι: 0/1 – 3/3

Διαιτητές: Μπουγιάκας – Καζατζίδης.