ΕΣΧΑ Εφήβων: Με το δεξί ο Δούκας - greekhandball.com

ΕΣΧΑ Εφήβων: Με το δεξί ο Δούκας

Σε παιχνίδι για την δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΧΑ Εφήβων, ο Δούκας επιβλήθηκε της Δόξας Βύρωνα, με σκορ 37-19 (18-10 ημίχρονο). Οι γηπεδούχοι ήταν από την αρχή του αγώνα καλύτεροι και έτσι άρχισαν με νίκη την φετινή αγωνιστική χρονιά, αφού την πρώτη αγωνιστική είχαν ρεπό. Για τους νικητές, Χατσατουριάν και Γερουλάνος πέτυχαν από 6 τέρματα, ενώ για την ομάδα του Βύρωνα, ο Παπαδημητρόπουλος είχε 7.

Πεντάλεπτα: 3-0, 5-4, 8-4,11-6, 16-6, 18-10 (ημίχρονο), 21-10, 25-13, 27-13, 30-15, 33-17, 37-19 (τελικό)

Διαιτητές: Χαραλαμπίδης-Μπράμου

ΑΣΕ Δούκα (Σαΐτης): Μάνος 4,Βάρσος,Παναγιώτου 3, Παγιάτης 3, Χατσατουριάν 6,Αθανασόπουλος 1, Βασιλόπουλος, Πετρουλάκος 3, Βούλγαρης 3,Γερουλάνος 6, Ραυτόπουλος 1,Ρουμπής,Κωνσταντόπουλος 3,Παπαχαρτοφύλης,Μπατής 4,Κασιώνης
ΠΑΟ Δόξα Βύρωνος (Ανδρικόπουλος): Παντελάκης, Υφαντής, Γαλάνης, Λουρίδας, Μαυρομάτης, Παπαδημητρόπουλος 7, Στεφανίδης, Συνοδινός 5, Βαθιώτης, Σιμόπουλος 2, Χονδρόπουλος, Ζαχαριάδης 2,Καζαλάς, Χατζηαλεξανδρής 2, Πολυμενόπουλος 1,Βασιλόπουλος

Δίλεπτα :9-3, Πέναλτι: 1/1,4/7