ΕΣΧΘ: Άνετη επικράτηση για ΧΑΝΘ - greekhandball.com

ΕΣΧΘ: Άνετη επικράτηση για ΧΑΝΘ

Η ΧΑΝΘ πήρε τη νίκη κόντρα στον στον Φοίβο Συκεών με σκορ 31-22 (13-7 ημίχρονο) και πέτυχε την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα Εφήβων της ΕΣΧΘ. Για τους νικητές πρώτος σκόρερ ήταν ο Οκανταρίδης με 9 γκολ ενώ για τους φιλοξενούμενους ο Μουταφίδης πέτυχε 10. Παράλληλα η ΧΑΝΘ είναι εν αναμονή της τελικής απόφασης για την ένσταση που είχε καταθέσει στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ, ζητώντας την επανάληψή του.

Τα πεντάλεπτα: 5-1, 5-3, 6-4, 8-6, 9-6, 13-7 (ημίχρονο). 19-10,22-13,25-15 27-17,29-19,31-22 (τελικό)

ΧΑΝΘ: Τρεμπέλας, Καρουσης 2, Μαρινης 4, Μπιλλιας 4,Οκανταρίδης 9, Μπεκίρι 3, Οσάγκι 4, Φωτιάδης, Καραθεοδώρου, Μαντάς 2,Κοντούλης Κ., Κοντούλης Β., Ηγουμενίδης 1,Κυριακίδης 1, Τζιάκης, Αγαθόνικος 1.

Eurolamp Φοίβος Συκεών: Μητρακου, Νικόλας, Αρβανιτακης, Δημουλιος 3, Αυγετιδης, Μεγγίδης 1, Καραογλανιδης 6, Μουταφίδης 10, Χαραλαμπίδης 2, Παπαμαρκος, Βακαλόπουλος.

Διαιτητές: Νάσκος – Μπαλάκος.

Δίλεπτα 4-2. Πέναλτι: 0/0 – 4/4