ΕΣΧΑ Νέων: Εύκολα τα Βριλήσσια, αναβλήθηκε το ΑΕΚ-Ολυμπιακός - greekhandball.com

ΕΣΧΑ Νέων: Εύκολα τα Βριλήσσια, αναβλήθηκε το ΑΕΚ-Ολυμπιακός

Εύκολη νίκη πέτυχαν τα Βριλήσσια, εντός έδρας, με αντίπαλο τον Δία Μοσχάτου Ταύρου, καθώς επικράτησαν με το εμφατικό σκορ, 42-15, για την 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Νέων της ΕΣΧΑ. Το ημίχρονο έληξε με 21-7 υπέρ των Βριλησσίων, από τα οποία ο Μπέσκος αναδείχθηκε πρώτος σκόρερ με 12 τέρματα.

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ-ΔΙΑΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΤΑΥΡΟΥ: 42-15

Πεντάλεπτα: 3-0, 7-1, 10-3, 13-4, 18-5, 21-7 (ημίχρονο), 25-10, 27-11, 30-11, 35-13, 40-13, 42-15 (τελικό). Διαιτητές: Μερτινιάν-Σκάλκος.

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Γ. Καρανικολόπουλος): Κρητικός 3, Νικολίνταης, Παναγόπουλος 9, Καρούζος 1, Χ. Γκιλάκης 4, Σταθάτος 4, Στ. Γκιλάκης 2, Ανδρεάδης 4, Παπαναστασίου, Μπέσκος 12, Ρήγος 2, Κούτρας 1, Φ. Πάλλης.

ΑΣ ΔΙΑΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΤΑΥΡΟΥ (Σπ. Σακελλαρίου): Κουρής, Χαραλαμπίδης 5, Συρανίδης 2, Κωνσταντινίδης, Φυτόπουλος 1, Παναγιωτακόπουλος, Μπάρκουλας 4, Γ. Παπαδημητρίου, Χ. Παπαδημητρίου 1, Σιφναίος 1, Καλατζής 1.

Δίλεπτα: 3-1. Πέναλτι: 0/1-1/3.

ΑΝΑΒΟΛΗ ΣΤΟ ΑΕΚ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Το ντέρμπι της πρεμιέρας, ΑΕΚ-Ολυμπιακός, αναβλήθηκε, αφού οι Πειραιώτες υποστήριξαν πως θα χρησιμοποιούσαν Νέους στο ματς κόντρα στην Δράμα, για την Handball Premier και έτσι θα αποδυναμωνόταν η ομάδα Κ20. Σήμερα, αναμένεται να αποφασιστεί πότε ακριβώς μέσα στην επόμενη βδομάδα θα διεξαχθεί ο αγώνας μεταξύ των δύο ομάδων.
*Σημειώνεται πως έχει αναβληθεί και η αναμέτρηση Δούκας-Ολυμπιακός Κερατσινίου.