ΕΣΧΑ, Κορασίδες: Ο ΓΑΣ Καματερού νίκησε τον Ολυμπιακό Κερατσινίου - Όλα τα αποτελέσματα - greekhandball.com

Ο ΓΑΣ Καματερού επικράτησε (19/10) εκτός έδρας του Ολυμπιακού Κερατσινίου με 49-10, στην 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κορασίδων της ΕΣΧΑ.
Η ομάδα του Κωνσταντίνου Κότσιρα, που βρισκόταν 3-22 μπροστά, στο ημίχρονο, δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στις αντιπάλους. Έχοντας ως κορυφαία σκόρερ την Πατρώνη (10 τέρματα) και παράλληλα βρίσκοντας γκολ από τις 12 από τις 16 παίκτριες του συνόλου, κατάφερε να επικρατήσει πολύ εύκολα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Κουλακάρης Α.): Τρικόρη Ι., Χριστοδούλου 1, Μπορς, Κωστοπούλου, Σάκκα, Πρεβόλη, Μιχαηλίδη, Κεμερλή 3, Παπατόλιου 3, Τρικούλη 2, Τρικόρη Π.-Α., Χαραλάμπους 1, Ντρέου, Μπουλινάκη

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Κότσιρας Κ.): Αλαΐσκα, Κίτσιου 5, Καντζούρα 2, Ντόκα, Ψαριώτη 5, Βούκλαρη 4, Κουτροδήμου, Λούπη 1, Κούρτη 5, Κατσίκα 5, Παπαϊωάννου Ρ. 2, Λυτρίβη 3, Μετάι 4, Μπανάση 3, Παπαϊωάννου Δ., Πατρώνη 10

Τα πεντάλεπτα: 0-2, 2-5, 2-7, 2-13, 3-17, 3-22 (σκορ ημιχρόνου), 4-28, 4-31, 5-36, 8-41, 8-45, 10-49

Πέναλτι: 2/3, 1/2 - Δίλεπτες: - , -

Διατητής: Γιακάλης Ε.