Κύπελλο ΕΣΧΑ «Φώτης Μπάβας»: Νικηφόρο ξεκίνημα για Κορωπί - greekhandball.com

Κύπελλο ΕΣΧΑ «Φώτης Μπάβας»: Νικηφόρο ξεκίνημα για Κορωπί

Ο ΑΣ Κορωπίου ΓΣ Παπασιδέρης δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει εκτός έδρας του ΑΟ Πηγάσου Κυψέλης με σκορ 36-18 (17-4 ημίχρονο), στον πρώτο αγώνα για την Α’ Φάση του Κυπέλλου ΕΣΧΑ Ανδρών «Φώτης Μπάβας», που διεξήχθη το Σάββατο 5 Οκτωβρίου στο Κλειστό Γυμναστήριο του Μετς. Οι φιλοξενούμενοι ήδη από το πρώτο ημίχρονο είχαν αποκτήσει προβάδισμα 13 τερμάτων. Πρώτος σκόρερ τους ο Τσεβάς με 12 γκολ, ενώ για τους ηττημένους ο Αναγνώστης είχε 5.

Τα πεντάλεπτα: 1-4, 2-6, 4-8, 4-11, 4-14, 4-17 (ημίχρονο), 7-20, 9-25, 11-29, 14-33, 14-35, 16-38 (τελικό).

Διαιτητές: Κουτσός-Δρακόπουλος.

ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ: Κολαϊτης, Παπαγιαννόπουλος 1, Σκληρός 2, Ζαχαρόπουλος 3, Σκυφτός, Ζαμπάτης, Αναγνώστης 5, Βαρελτζής, Παχάκης, Κουλούρης, Τρίμπος 2, Παπαντωνίου, Γκολέμι, Κοντογιώργος 1, Βασάλος, Σαρδής 2.

ΑΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΓΣ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ (Γιάντσα): Μπούμπας, Ι. Σουρλαντζής 3, Μπαντουράκης, Γκίκας 4, Δ. Σουρλαντζής 4, Τσεβάς 12, Βλάχος 2, Παύλου 4, Κορδογιάννης 1, Φακίνος, Δεληκούρας 3, Βλαχάκης 1, Κάββαλος, Διαμαντής 1, Παπασπύρου 3.

Δίλεπτα: 6-4. Πέναλτι: 0/0-0/0.

Τα άλλα δυο παιχνίδια (πρώτοι αγώνες) για την Α’ Φάση του Κυπέλλου ΕΣΧΑ Ανδρών «Φ. Μπάβας», θα διεξαχθούν:

Τετάρτη 9/10/2019: HC Σαλαμίνα-ΑΟ Πολιτείας (Σαλαμίνας-21.30)

Κυριακή 13/10/2019: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΟΦ Νέας Ιωνίας (Βριλησσίων-17.20).