Τελευταία νέα

Beach Handball: Το πρόγραμμα της Εθνικής γυναικών στην Ντόχα





Σε λίγες ημέρες κάνει... ντεμπούτο το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα beach χάντμπολ, ANOC (Ενώσεις Εθνικών Ολυμπιακών Επιτροπών), που φιλοξενείται στην Ντόχα και η Ελλάδα θα έχει εκπροσώπηση στις γυναίκες.
Από τις 12 έως τις 17 Οκτωβρίου η πρωτεύουσα του Κατάρ θα υποδεχθεί 1.240 αθλητές από 97 χώρες. Κατά την διάρκεια της διοργάνωσης θα λάβουν χώρα 92 αναμετρήσεις (46 για τους άνδρες και άλλες τόσες για τις γυναίκες). Τα πρώτα 88 παιχνίδια θα διεξαχθούν στις εγκαταστάσεις της Αλ Γκαράφα, ενώ τα τέσσερα τελευταία, που είναι τα ματς μεταλλίων, θα γίνουν στην παραλία της Κατάρα.

Παρασκευή, 11/10 – 1η μέρα (24 αγώνες)

Γυναίκες

Πρωινό πρόγραμμα
09:50    GRE vs CHN
09:50    ESP vs VIE
09:50    POL vs AUS
11:30    BRA vs ARG
11:30    DEN vs TUN
11:30    HUN vs USA

Απογευματινό πρόγραμμα
18:50    VIE vs POL
18:50    AUS vs GRE
18:50    CHN vs ESP
19:40    TUN vs HUN
19:40    USA vs BRA
19:40    ARG vs DEN

Σάββατο, 12/10 – 2η μέρα (24 αγώνες)

Γυναίκες

Πρωινό πρόγραμμα
09:00    ARG vs USA
09:00    DEN vs HUN
09:00    BRA vs TUN
10:40    CHN vs AUS
10:40    ESP vs POL
10:40    GRE vs VIE

Απογευματινό πρόγραμμα
14:00    HUN vs BRA
14:00    DEN vs USA
14:00    TUN vs ARG
15:40    POL vs GRE
15:40    ESP vs AUS
15:40    VIE vs CHN

Κυριακή, 13/10 – 3η μέρα (12 αγώνες)

Γυναίκες

Πρωινό πρόγραμμα
09:00    GRE vs ESP
09:00    AUS vs VIE
09:00    POL vs CHN
10:40    BRA vs DEN
10:40    HUN vs ARG
10:40    USA vs TUN

Απόγευμα: Ρεπό

Δευτέρα, 14/10 – Ημέρα 4η (12 αγώνες)

Γυναίκες

Πρωινό πρόγραμμα
09:00    Placement Round 9-12: 5A vs 6B
09:50    Placement Round 9-12: 6A vs 5B

Απογευματινό πρόγραμμα
15:00    Quarter-Final 1: 2A vs 3B
16:40    Quarter-Final 2: 2B vs 3A
18:20    Quarter-Final 3: 1A vs 4B
20:00    Quarter-Final 4: 1B vs 4A

Τρίτη, 15/10 – Ημέρα 5η (10 αγώνες)

Γυναίκες

Πρωινό πρόγραμμα
09:50    Placement Round 5-8: Losers 1A vs 4B, 2B vs 3A
11:30    Placement Round 5-8: Losers 2A vs 3B, 1B vs 4A

Απογευματινό πρόγραμμα
16:20    Placement Match 11/12: Losers 5A vs 6B, 6A vs 5B
18:00    Semi-Final 1
19:40    Semi-Final 2

Τετάρτη, 16/10 – Ημέρα 6η (10 αγώνες)

Γυναίκες

Πρωινό πρόγραμμα
09:00    Placement Match 9/10: Winners 5A vs 6B, 6A vs 5B
09:50    Placement Match 5/6
10:40    Placement Match 7/8

Απογευματινό πρόγραμμα – Παραλία Κατάρα
16:00    Bronze Medal/Placement Match 3/4
18:00    Gold Medal/Final

No comments