Τελευταία νέα

Η κλήρωση της Α2 Γυναικών - Όλο το ρεπορτάζ για την επικείμενη αποχώρηση των Κυκλώπων Αλεξανδρούπολης στο greekhandball.com



Στα γραφεία της ΟΧΕ, πραγματοποιήθηκε σήμερα (31/10) η κλήρωση για την Α2 Γυναικών. Στην κατηγορία, που ξεκινά στις 16-17/11, θα λάβουν μέρος 19 ομάδες (σ.σ. χωρίστηκαν σε δύο ομίλους των 9 και 10), καθώς οι Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης πρόκειται να αποχωρήσουν.
Οι Κύκλωπες θα αποστείλουν αύριο (01/12) έγγραφο προς την ΟΧΕ με το οποίο θα δηλώνουν την αποχώρησή τους από το Πρωτάθλημα. Ήδη, έχουν ενημερώσει τηλεφωνικά για τις προθέσεις τους, ενώ είχαν εκφράσει προ δεκαημέρου τους προβληματισμούς τους για τις χιλιομετρικές αποστάσεις και τα έξοδα στον όμιλο του Βορρά, εγγράφως προς την Ομοσπονδία.
Ωστόσο, εκτός από τους οικονομικούς λόγους υπάρχουν και αγωνιστικοί, σχετικά με την επικείμενη αποχώρηση της ομάδας της Θράκης. Οι Κύκλωπες είχαν μείνει με ελάχιστες παίκτριες, που θα αγωνιστούν πλέον στο Πρωτάθλημα Κορασίδων, ενώ μετά βίας θα συμπλήρωναν 12άδα, με την ενεργοποίηση αθλητριών που έχουν αποσυρθεί από την ενεργό δράση.

Ακολουθούν οι όμιλοι και οι αγωνιστικές:

1ος όμιλος:       
                                                                
ΓΑΣ Καματερού
ΑΣΒ Αθηναϊκός
ΠΑΟ Δόξα Βύρωνος
ΑΣ Ηλιούπολη 2006
Πανιώνιος ΓΣΣ
ΑΛΚ Σεριφάτο Αιγίου
Πολυνίκης Ναυπλίου
Ωρίωνας Χανίων
Χανιά ΕΑΧ
ΑΟ Μυτιλήνης

2ος όμιλος:

ΦΣ Εθνικός Κοζάνης
ΑΠΣ Ελπίδες Αμυνταίου
Φιλώτας Φλώρινας
ΦΣ Αρίων Πτολεμαΐδας
ΑΣ Κύκλωπες Αλεξ/πολης
ΑΕΣ Απόλλων Σταυρούπολης
ΓΑΑΣ Ορφέας Κατερίνης
ΑΟ Φαίαξ Κέρκυρας
ΑΟΑ Καστοριάς

Πρόγραμμα 1ου ομίλου:

1η – 10η αγωνιστική 

ΓΑΣ Καματερού -ΑΛΚ Σεριφάτο Αιγίου
ΑΣΒ Αθηναϊκός – ΠΑΟ Δόξα Βύρωνος
Πανιώνιος ΓΣΣ – Χανιά ΕΑΧ
ΑΣ Ηλιούπολη 2006- ΑΟ Μυτιλήνης
Ωρίωνας Χανίων – Πολυνίκης Ναυπλίου

2η – 11η αγωνιστική 

Ωρίωνας Χανίων – ΓΑΣ Καματερού
ΑΛΚ Σεριφάτο Αιγίου – ΑΣΒ Αθηναϊκός
ΠΑΟ Δόξα Βύρωνος – Πανιώνιος ΓΣΣ
Χανιά ΕΑΧ – ΑΣ Ηλιούπολη 2006
Πολυνίκης Ναυπλίου – ΑΟ Μυτιλήνης

3η – 12η αγωνιστική

ΑΣΒ Αθηναϊκός – Ωρίωνας Χανίων
Πανιώνιος ΓΣΣ  – ΑΛΚ Σεριφάτο Αιγίου
ΑΣ Ηλιούπολη 2006 – ΠΑΟ Δόξα Βύρωνος
ΑΟ Μυτιλήνης – Χανιά ΕΑΧ
ΓΑΣ Καματερού – Πολυνίκης Ναυπλίου

4η – 13η αγωνιστική

Ωρίωνας Χανίων – Πανιώνιος ΓΣΣ
ΓΑΣ Καματερού – ΑΣΒ Αθηναϊκός
ΑΛΚ Σεριφάτο Αιγίου – ΑΣ Ηλιούπολη 2006
ΠΑΟ Δόξα Βύρωνος – ΑΟ Μυτιλήνης
Πολυνίκης Ναυπλίου – Χανιά ΕΑΧ

5η – 14η αγωνιστική

ΑΣ Ηλιούπολη 2006 – Ωρίωνας Χανίων
Πανιώνιος ΓΣΣ – ΓΑΣ Καματερού
ΑΟ Μυτιλήνης – ΑΛΚ Σεριφάτο Αιγίου
Χανιά ΕΣΧ – ΠΑΟ Δόξα Βύρωνος
ΑΣβ Αθηναϊκός – Πολυνίκης Ναυπλίου

6η – 15η αγωνιστική

Ωρίωνας Χανίων – ΑΟ Μυτιλήνης
ΓΑΣ Καματερού – ΑΣ Ηλιούπολη 2006
ΑΣΒ Αθηναϊκός – Πανιώνιος ΓΣΣ
ΑΛΚ Σεριφάτο Αιγίου – Χανιά ΕΑΧ
Πολυνίκης Ναυπλίου – ΠΑΟ Δόξα Βύρωνος

7η – 16η αγωνιστική

Χανιά ΕΑΧ – Ωρίωνας Χανίων
ΑΟ Μυτιλήνης – ΓΑΣ Καματερού
ΑΣ Ηλιούπολη 2006 ΑΣΒ Αθηναϊκός
ΠΑΟ Δόξα Βύρωνος – ΑΛΚ Σεριφάτο Αιγίου
Πανιώνιος ΓΣΣ – Πολυνίκης Ναυπλίου

8η – 17η αγωνιστική

Ωρίωνας Χανίων – ΠΑΟ Δόξα Βύρωνος
ΓΑΣ Καματερού – Χανιά ΕΑΧ
ΑΣΒ Αθηναϊκός ΑΟ Μυτιλήνης
Πανιώνιος ΓΣΣ – ΑΟ Ηλιούπολη 2006
Πολυνίκης Ναυπλίου – ΑΛΚ Σεριφάτο Αιγίου

9η – 18η αγωνιστική

ΑΛΚ Σεριφάτο Αιγίου – Ωρίωνας Χανίων
ΠΑΟ Δόξα Βύρωνος – ΓΑΣ Καματερού
Χανιά ΕΑΧ – ΑΣΒ Αθηναϊκός
ΑΟ Μυτιλήνης – Πανιώνιος ΓΣΣ
ΑΣ Ηλιούπολη 2006 – Πολυνίκης Ναυπλίου

Πρόγραμμα 2ου ομίλου:

1η – 10η αγωνιστική

ΑΟΑ Καστορίας – ΑΟ Φαίαξ Κέρκυρας
ΑΠΣ Ελπίδες Αμυνταίου – Φιλώτας Φλώρινας
ΓΑΑΣ Ορφέας Κατερίνης – ΦΣ Εθνικός Κοζάνης
ΑΕΣ Απόλλων Σταυρούπολης – ΑΣ Κύκλωπες Αλεξ/πολης
Ρεπό: ΦΣ Αρίων Πτολεμαΐδας

2η – 11η αγωνιστική

ΦΣ Αρίων Πτολεμαΐδας – ΑΟΑ Καστορίας
ΑΟ Φαίαξ Κέρκυρας – ΑΠΣ Ελπίδες Αμυνταίου
Φιλώτας Φλώρινας – ΓΑΑΣ Ορφέας Κατερίνης
ΦΣ Εθνικός Κοζάνης – ΑΕΣ Απόλλων Σταυρούπολης
Ρεπό ΑΣ Κύκλωπες Αλεξ/πολης

3η – 12η αγωνιστική

ΑΠΣ Ελπίδες Αμυνταίου – ΦΣ Αρίων Πτολεμαΐδας
ΓΑΑΣ Ορφέας Κατερίνης – ΑΟ Φαίαξ Κέρκυρας
ΑΕΣ Απόλλων Σταυρούπολης – Φιλώτας Φλώρινας
ΑΣ Κύκλωπες Αλεξ/πολης – ΦΣ Εθνικός Κοζάνης
Ρεπό: ΑΟΑ Καστοριάς

4η – 13η αγωνιστική

ΦΣ Αρίων Πτολεμαΐδας – ΓΑΑΣ Ορφέας Κατερίνης
ΑΟΑ Καστοριάς – ΑΠΣ Ελπίδες Αμυνταίου
ΑΟ Φαίαξ Κέρκυρας – ΑΕΣ Απόλλων Σταυρούπολης
Φιλώτας Φλώρινας – ΑΣ Κύκλωπες Αλεξ/πολης
Ρεπό: ΦΣ Εθνικός Κoζάνης

5η – 14η αγωνιστική

ΑΕΣ Απόλλων Σταυρούπολης – ΦΣ Αρίων Πτολεμαΐδας
ΓΑΑΣ Ορφέας Κατερίνης – ΑΟΑ Καστοριάς
ΑΣ Κύκλωπες Αλεξ/πολης – ΑΟ Φαίαξ Κέρκυρας
ΦΣ Εθνικός Κοζάνης – Φιλώτας Φλώρινας
Ρεπό: ΑΠΣ Ελπίδες Αμυνταίου

6η – 15η αγωνιστική

ΦΣ Αρίων Πτολεμαΐδας – ΑΣ Κύκλωπες Αλεξ/πολης
ΑΟΑ Καστοριάς – ΑΕΣ Απόλλων Σταυρούπολης
ΑΠΣ Ελπίδες Αμυνταίου – ΓΑΑΣ Ορφέας Κατερίνης
ΑΟ Φαίαξ Κέρκυρας – ΦΣ Εθνικός Κοζάνης
Ρεπό: Φιλώτας Φλώρινας

7η – 16η αγωνιστική

ΦΣ Εθνικός Κοζάνης – ΦΣ Αρίων Πτολεμαΐδας
ΑΣ Κύκλωπες Αλεξ/πολης – ΑΟΑ Καστοριάς
ΑΕΣ Απόλλων Σταυρούπολης – ΑΠΣ Ελπίδες Αμυνταίου
Φιλώτας Φλώρινας – ΑΟ Φαίαξ Κέρκυρας
Ρεπό: ΓΑΑΣ Ορφέας Κατερίνης

8η – 17η αγωνιστική

ΦΣ Αρίων Πτολεμαΐδας – Φιλώτας Φλώρινας
ΑΟΑ Καστοριάς – ΦΣ Εθνικός Κοζάνης
ΑΠΣ Ελπίδες Αμυνταίου – ΑΣ Κύκλωπες Αλεξ/πολης
ΓΑΑΣ Ορφέας Κατερίνης – ΑΕΣ Απόλλων Σταυρούπολης
Ρεπό: ΑΟ Φαίαξ Κέρκυρας

9η – 18η αγωνιστική

ΑΟ Φαίαξ Κέρκυρας – ΦΣ Αρίων Πτολεμαΐδας
Φιλώτας Φλώρινας – ΑΟΑ Καστοριάς
ΦΣ Εθνικός Κοζάνης – ΑΠΣ Ελπίδες Αμυνταίου
ΑΣ Κύκλωπες Αλεξ/πολης – ΓΑΑΣ Ορφέας Κατερίνης
Ρεπό: ΑΕΣ Απόλλων Σταυρούπολης



No comments