Τελευταία νέα

Η κλήρωση του Πρωταθλήματος Εφήβων ΕΣΧΑ 2019-2020



Σήμερα πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του Πρωταθλήματος Εφήβων στα γραφεία της ΕΣΧΑ (Ένωση Σωματείων Χειροσφαίρισης Αττικής), στην Αθήνα, όπου παραβρέθηκαν ο πρόεδρος της ΕΣΧΑ Δημήτρης Σταυρακάκης, ο Λεωνίδας Μωραΐτης, μέλος της επιτροπής των πρωταθλημάτων της Ένωσης, καθώς και εκπρόσωποι  επτά σωματείων που συμμετέχουν στο πρωτάθλημα. Έδωσαν το παρών εκπρόσωποι από τις ομάδες των Δούκα (Αλεξίου), ΑΕΚ (Βασιλακάκης), ΟΣΦΠ (Καλογερά), Βριλησσίων (Σπύρου), Δόξα Βύρωνος (Κρανιώτης), Ηλυσιακού (Κουφουδάκης) και Άρη Νίκαιας ( Αναστασίου). 

Η κλήρωση πραγματοποιήθηκε σε πολύ καλό κλίμα και οι αγωνιστικές διαμορφώθηκαν ως εξής:


Α’ Όμιλος:
1η αγωνιστική (25-26/9/2019)
 Δόξα Βύρωνα-Ολυμπιακός ΣΦΠ
ΟΦ Ν. Ιωνίας-Ηλυσιακός
Ρεπό: ΑΣΕ Δούκα

2η αγωνιστική (9-10/10/2019) 
ΑΣΕ Δούκα-Δόξα Βύρωνα
Ολυμπιακός ΣΦΠ-ΟΦ Ν. Ιωνίας
Ρεπό: Ηλυσιακός

3η αγωνιστική (16-17/10/2019)
ΟΦ Ν. Ιωνίας-ΑΣΕ Δούκα
Ηλυσιακός-Ολυμπιακός ΣΦΠ
Ρεπό: Δόξα Βύρωνα

4η αγωνιστική (30-31/10/2019)
ΑΣΕ Δούκα-Ηλυσιακός
Δόξα Βύρωνα-ΟΦ Ν. Ιωνίας
Ρεπό: Ολυμπιακός ΣΦΠ

5η αγωνιστική (13-14/11/2019) 
Ολυμπιακός ΣΦΠ-ΑΣΕ Δούκα
Ηλυσιακός-Δόξα Βύρωνα
Ρεπό: ΟΦ Ν. Ιωνίας

B’ Όμιλος:
1η αγωνιστική (25-26/9/2019)
 Πανελλήνιος ΓΣ-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας
 Άρης Νικαίας-ΑΕΚ
Ρεπό: Ολυμπιακός Κερατσινίου

2η αγωνιστική (9-10/10/2019)
 Ολυμπιακός Κερατσινίου-Πανελλήνιος ΓΣ
Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-Άρης Νικαίας
Ρεπό: ΑΕΚ

3η αγωνιστική (16-17/10/2019)
Άρης Νικαίας-Ολυμπιακός Κερατσινίου
ΑΕΚ-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας
Ρεπό: Πανελλήνιος ΓΣ

4η αγωνιστική (30-31/10/2019) 
Ολυμπιακός Κερατσινίου-ΑΕΚ Πανελλήνιος
ΓΣ-Άρης Νικαίας
 Ρεπό: Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

5η αγωνιστική (13-14/11/2019)
 Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-Ολυμπιακός Κερατσινίου
ΑΕΚ-Πανελλήνιος ΓΣ
Ρεπό: Άρης Νικαίας

Στην Α' Φάση οι αγώνες είναι μόνοι. Οι τρεις πρωτες ομάδες από τον κάθε όμιλο της Α΄Φάσης θα συγκροτήσουν τον όμιλο 1-6 της Β' Φάσης , ο 4ος και ο 5ος από κάθε όμιλο της Α' Φάσης θα συγκροτήσουν τον όμιλο 7-10 της Β΄Φάσης.

No comments