Η Προσοτσάνη πρωταθλήτρια στις Παγκορασίδες Α
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi3RdRjZqwhW2t0NupY4_QGy0wUXrmaBx_o6UL3FEFYMQSlfoJ2JS8fgNPWiPFXJKs47t3VLwaypZVAj0u5cNcfwusbee_OIWtjlivyARPJVVyAhm0F6D_9NCiqrrmaWfMoKo62vcfeNeI/s1600/64497097_10218901119257310_780408343800840192_n.jpg)
Η διοργανώτρια Προσοτσάνη αναδείχθηκε πρωταθλήτρια Ελλάδος στην Όπεν διοργάνωση των παγκορασίδων Α’
Στον τελικό η Προσοτσάνη νίκησε τον ΓΑΣ Καματερού με 31-30 στα πέναλτι (κ.α. 27-27), ενώ στον αγώνα για το χάλκινο μετάλλιο ο Εθνικός Κοζάνης επικράτησε της Πυλαίας με 24-13.
Η τελική κατάταξη: 1. ΑΟ Προσοτσάνης, 2. ΓΑΣ Καματερού, 3. Εθνικός Κοζάνης, 4. ΑΕΣΧ Πυλαίας, 5. Φίλιππος Βέροιας, 6. Βριλήσσια, 7. Απόλλων Σταυρούπολης, 8. ΠΑΟΚ, 9. Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών, 10. Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων, 11. Αμφικτύονες Λαμίας / Αναγέννηση Άρτας.
No comments
Post a Comment