Πέρασε από το Δαΐς ο Αερωπός - greekhandball.com

Πέρασε από το Δαΐς ο Αερωπός

Το 1-0 στη σειρά, για τα προημιτελικά των πλέι οφ της Handball Premier έκανε ο Αερωπός που επικράτησε στο Δαίς του Δούκα με 27-30

Μετά το πρώτο τέταρτο του αγώνα, η ομάδα της Έδεσσας πήρε ένα σταθερό προβάδισμα το οποίο έφτασε τα 4 τέρματα στο ημίχρονο με το σκορ στο 11-15.

Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη με τον Αερωπό να διατηρεί το προβάδισμα και παρά την αντεπίθεση του Δούκα στο τελευταίο δεκάλεπτο,  κατάφερε να φτάσει στη νίκη με 27-30.

ΔΟΥΚΑΣ – ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 27-30

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 6-8, 7-9, 8-12, 9-14, 11-15 (ημχ) 13-17, 16-19, 18-23, 21-26, 23-27, 27-30

ΑΣΕΔ ΔΟΥΚΑΣ (Μπούνας): Μωραΐτης 2, Τόμπρος 2, Παπαπούλιος 4, Αϊβαλιώτης 4, Πολύδωρος 1, Μπραουδάκης, Ντούνης 4, Σαμαράς, Λιόλιος 3, Ζιβούλοβιτς 2, Τζανιδάκης, Τσακούλης, Κλέωπας, Κολλύρης, Κεδέρης 5.

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ (Πηλαλίδης): Αθανασίου, Μαυρόπουλος, Τζουβάρας Θ. 1, Κράλλης 2, Θεοδωρόπουλος 5, Δημάκης 3, Μπάρμπας, Βαφείδης 2, Μισαηλίδης 7, Κεσίδης 4, Κυριακού 6, Λάππας.

Διαιτητές: Τσάκωνας-Φωκίτης, Δίλεπτα: 6-4, Πέναλτι: 1/1-2/2