Νίκησε και περιμένει αντίπαλο η Πυλαία - greekhandball.com

Νίκησε και περιμένει αντίπαλο η Πυλαία

Με νίκη με σκορ 26-22 απέναντι στη Δράμα έκλεισε η Πυλαία την κανονική περίοδο της Handball Premier. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης βρίσκεται στην 6η θέση με ενα βαθμό πάνω από τον Διομήδη που έχει να αντιμετωπίσει εντός έδρας τον Φοίβο. Η Δράμα κατετάγη 8η και θα αντιμετωπίσει τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό.

Αγωνιστικά, το παιχνίδι κρίθηκε στο πρώτο ημίχρονο όπου η οι γηπεδούχοι επικράτησαν κατά κράτος για να πάνε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με το σκορ στο 16-8.

Στο δεύτερο μέρος, η Δράμα ήταν εμφανώς αλλαγμένη αλλά η ζημιά του πρώτου ημιχρόνου ήταν ανεπανόρθωτη, με αποτέλεσμα η Πυλαία να φτάσει τελικά στη νίκη με σκορ 26-22.

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ BIANCO MONTE ΔΡΑΜΑ 86 26-22

Τα πεντάλεπτα: 4-1, 7-4, 10-5, 12-5, 13-5, 16-8 (ημχ.) 16-11, 20-14, 20-16, 21-17, 23-18, 26-22

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Πάνος Γούσιος): Ζαφείρης 1, Αντωνιάδης 1, Ελέτα 2, Κουκμίσης 1, Μάτοβιτς 5, Γιαννακίδης, Αποστολίδης 2, Ορφανουδάκης, Τσαναξίδης 4, Ανανιάδης 1, Καλόμοιρος 6, Καβουσανάκης, Παπαγεωργίου 2, Αλατσατιανός 1, Ψωμανθιανός, Πετρίδης.

BIΑNCO MONTE ΔΡΑΜΑ 86 (Σάκης Βαλαβάνης): Γουργούμης, Παπάζογλου, Καφαντάρης 1, Χαϊτίδης 1, Κοβογλανίδης 2, Σίνα, Τουνγκελίδης 9, Γιαννακόπουλος, Τσιτσίγκος, Ντράκσιτς 4, Ιακωβίδης 1, Φραγκούλης, Κουρτίδης, Θωμίδης 2, Κοτζαμαρίκογλου 2, Στρατηγέλης.

Διαιτητές: Τζαφερόπουλος-Μιχαηλίδης, Δίλεπτα: 3-2, Πέναλτι: 1/4-2/3