Νίκη του ΠΑΟΚ με Πυλαία - greekhandball.com

Νίκη του ΠΑΟΚ με Πυλαία

Εύκολη νίκη για τον ΠΑΟΚ, ο οποίος επικράτησε στη Μίκρα της Πυλαίας με 24-29 σε αγώνα για την 15η αγωνιστική της Handball Premier.

Ο ΠΑΟΚ μετά το πρώτο δεκάλεπτο όταν το σκορ ήταν ισόπαλο με 4-4, ανέβασε την απόδοση του και πήρε ενα προβάδισμα 3-4 τερμάτων το οποίο μεγάλωσε προς το τέλος του ημιχρόνου το οποίο βρήκε τους παίχτες του Στέλιου Σεϊρεκίδη να προηγούνται με 11-17.

Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη με τον ΠΑΟΚ να ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι και παρά τις προσπάθειες της Πυλαίας που πλησίασε δύο φορές στα 3 γκολ, στο 52 (21-24) και το 57' (24-27), να φτάνει στη νίκη με σκορ 24-29.

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ – ΠΑΟΚ 24-29

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-4, 5-8, 7-11, 9-12, 11-17 (ημχ.) 13-19, 14-21, 17-22, 20-24, 21-26-24-29

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Γούσιος): Καραπαναγιωτίδης, Γιαννακίδης, Καλόμοιρος 7, Παπαγεωργίου 1, Αντωνιάδης, Καβουσανάκης 1, Ελέτα 2, Μπάτζιος, Αποστολίδης 2, Τσαναξίδης 4, Ζαφείρης 2, Ανανιάδης 1, Ορφανουδάκης, Ψωμανθιανός. Κουκμίσης 4, Αλατσατιανός.

ΠΑΟΚ (Σεϊρεκίδης): Δέλιας, Λοΐζος, Κοτανίδης, Ελεζούα, Νικολαΐδης 1, Γιόσμου, Πετρίδης, Παλάσκας 6, Καραγκιοζόπολος 3, Κωστακίδης 2, Μαστορογιάννης 1, Κοκώνης 4, Κυπραίος 5, Αποστόλου, Τσεσμετζίδης 1, Αραμπατζής 6.

Διαιτητές: Κατσίκης-Μιχαηλίδης, Δίλεπτα: 7-4 , Πέναλτι: 2/2-3/3