Νίκησε τον Τελαμώνα ο Νηρέας - greekhandball.com

Νίκησε τον Τελαμώνα ο Νηρέας

Νικητής αναδείχθηκε ο Νηρέας στον αγώνα για την 13η αγωνιστική στον 1ο όμιλο της Α2 ανδρών,  επικρατώντας του Τελαμώνα Σαλαμίνας με 24-19, παραμένοντας έτσι στην τρίτη θέση της βαθμολογίας με 16 βαθμούς σε αντίθεση με τον Τελαμώνα που παρέμεινε στην 6η θέση με 10 βαθμούς.

Οι παίχτες του Λάκη Γκούφα πήραν από την αρχή το προβάδισμα και αφού προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 14-11 συνέχισαν και στην επανάληψη να προπορεύονται στο σκορ και ανεβάζοντας την απόδοση τους στο τελευταίο δεκάλεπτο έφτασαν στη νίκη με σκορ 24-19.

ΝΗΡΕΑΣ – ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ 24-19
Τα πεντάλεπτα: 3-1, 6-2, 8-5, 10-7, 12-9, 14-11 (ημχ) 15-13, 16-14, 17-14, 18-15, 22-16, 24-19

ΑΟ ΝΗΡΕΥΣ (Γκούφας):  Στρούτζας, Ζαλώνης 6, Βαλκανάς, Σταύρου, Μπακόπουλος, Καλογερόπουλος 1, Καραδήμας, Αποστολόπουλος, Μανουσέλης 9, Κελεπούρης 1, Παρτσαλάκης, Δραγαζης, Πανταζής 6,  Κακαβογιάννης 1.

ΤΕΛΑΜΩΝ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ (Χριστoδούλου): Μπαξεβάνης , Μουστάκας, Μπακαούκας Γ. 1, Μπακαούκας Χ. 10, Διπλαρος, Βασιλόπουλος 2, Τσαρπαλης, Κόρρος, Χιώτης, Αποστολίδης 1, Βλάχος 2, Γεωργακόπουλος 3.

Διαιτητές: Βήτας– Ψύλλος. Δίλεπτα: 0-2 Πέναλτι: 2/2– 3/3