Νίκη για την Αναγέννηση στο ντεμπούτο της Ανδρίτσου - greekhandball.com

Νίκη για την Αναγέννηση στο ντεμπούτο της Ανδρίτσου

Τη νίκη με 31-25 πήρε η Αναγέννηση Άρτας με αντίπαλο την ομάδα του Πανοράματος, σε αγώνα για την 9η αγωνιστική της Α1 γυναικών. Ντεμπούτο με την ομάδα της Άρτας πραγματοποίησε και το νεο μεταγραφικό της απόκτημα, Ολίνα Ανδρίτσου η οποία πέτυχε 6 τέρματα.

Μετά το πρώτο τέταρτο του αγώνα η Αναγέννηση ανέβασε την απόδοση της και κατάφερε να πάρει ένα σταθερό προβάδισμα με το ημίχρονο να λήγει με 15-10 για τις γηπεδούχους. Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη με την Αναγέννηση να ελέγχει τον ρυθμό του αγώνα, φτάνοντας τελικά στη νίκη με σκορ 31-25.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ - ΑΕΠ ΠΑΝΟΡΑΜΑ 31-25
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 4-5, 6-6, 10-8, 13-8, 15-10 (ημχ.), 18-12, 20-14, 24-18, 26-21, 28-22, 31-25

Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας (Γκόλια): Μάμαλη, Μπαλάφα 2, Σκουτέλα 4, Καλοϊδή 4, Σκάρα, Νούλα 3, Μούρνου 6, Σαϊντοβα, Κολτούκη, Κανάρα, Ανδρίτσου 6, Κουρελή, Μέγα 1, Τσαουσίδου 1, Κώστα, Μάστακα 4

Honda Πανόραμα (Χριστοδουλίδης): Αναστασιάδου, Αργυροπούλου 7, Αλυγιζάκη, Σεβδίλη, Χριστοδουλίδου, Μεντεσίδου 2, Κυρικλίδου 7, Νταντίρα, Αμανατίδου 6, Χαριτάκη, Τσερέπη 1, Καραβέλη 2, Κουλούρη
Διαιτητές: Bήτας - Ψύλλος, Δίλεπτα: 5-3  Πέναλτι: 1/1 - 4/5