Εύκολα το Κιλκίς τον Απόλλωνα Καλαμαριάς - greekhandball.com

Εύκολα το Κιλκίς τον Απόλλωνα Καλαμαριάς

Με κατακόρυφη άνοδο στην απόδοσή του στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΓΑΣ Κιλκίς πήρε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 ανδρών, με σκορ 36-25 επί του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Ο Απόλλωνας Καλαμαριάς στάθηκε πολύ καλά στο πρώτο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους όμως να είναι αυτοί που πήγαν μπροστά στο σκορ στο ημίχρονο, το οποίο έληξε με 15-14 για το Κιλκίς.

Το δεύτερο ημίχρονο, το Κιλκίς ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση του και με ενα επι μέρους 6-1, κατάφερε να προηγηθεί στο 36' με 21-15. Ελέγχοντας απόλυτα το ρυθμό του αγώνα η διαφορά ολοένα και αυξανόταν φτάνοντας στο 33-22 στο 55' με τον ΓΑΣΚ να φτάνει άνετα στην τελική επικράτηση με 36-25.

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 36-25
Τα πεντάλεπτα: 4-2, 7-4, 7-7, 9-9, 12-12, 15-14 (ημχ.) 20-15, 23-17, 25-18, 30-21, 33-22, 36-25
ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ (Γιάννης Λαζαρίδης): Βαφειάδης, Βιολιτζής, Γιαβασίδης 1, Γρηγοριάδης 8, Δούγιας 8, Ιλερής 1, Κουσίδης 3, Μέγκας 8, Πετρίδης, Σακαλής 1, Τοκατζόγλου Α., Τοκατζόγλου Β. 4, Τριανταφύλλου, Φαχουρίδης Α. 1, Φαχουρίδης Σ. 1, Φυτανίδης.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Παναγιώτης Μιχαηλίδης): Μασούρας, Μπρόϊκός, Καράγγελος 7, Βακουφάρης, Ρωμανίδης 2, Πανιόπουλος 1, Δραγάνης 7, Κοπαΐδης, Σουγιουλτζής 1, Μπιτσιάνης 2, Τσακαλίδης, Φωτιάδης, Μπαλέτας, Οικονόμου 5, Μέλιος, Ηλιάδης.
Διαιτητές: Μιχαηλίδης-Χαρίτσος, Δίλεπτα: 2-0, Πέναλτι: 2/2-4/4