Επιστροφή στις νίκες για τον ΠΑΟΚ - greekhandball.com

Επιστροφή στις νίκες για τον ΠΑΟΚ

Επιστροφή στις νίκες για τον ΠΑΟΚ που μετά την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής από τον Δούκα, επικράτησε με 21-17 του Αερωπού στον αγώνα με τον οποίο ολοκληρώθηκε η 6η αγωνιστική της Handball Premier.

Η ομάδα του Στέλιου Σεϊρεκίδη με τον Κοτανίδη σε πολύ καλή μέρα, μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και προηγήθηκε με 10-5 με τον Αραμπατζή στο 23ο λεπτό. Ο Κοκώνης αύξησε τη διαφορά στα επτά τέρματα (12-5) προτού ο Κυριακού διαμορφώσει σεο 12-6 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Αερωπός από τον οποίο απουσίαζε ο Κεσίδης, μπήκε αρκετά καλά και μείωσαν με τον Κυριακού σε 15-12 και σε 18-16 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Θεοδωρόπουλου τέσσερα περίπου λεπτά πριν το τέλος του αγώνα.

Στο διάστημα που απέμενε ο ΠΑΟΚ που αγωνιζόταν χωρίς τον τραυματία Ντζόνο, έκανε ενα επί μέρους σκορ 3-1 για να διαμορφωθεί το 21-17, που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα

ΠΑΟΚ - ΑΕΡΩΠΟΣ 21-17
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-2, 5-3, 7-5, 10-5, 12-6 (ημχ), 14-7, 15-9, 15-11, 18-13, 18-15, 21-17

ΠΑΟΚ Βεργίνα TV (Σεϊρεκίδης): Κοτανίδης, Αραμπατζής 5, Παλάσκας 6, Τζόνο, Κοκκώνης 1, Τάσκοβιτς 1, Αποστόλου, Πετρίδης 1, Νικολαϊδης 2, Κωστακίδης 2, Λοίζος, Μαστορογιάννης, Τσεσμετζίδης, Κυπραίος 2, Δέλιας, Γιόσμου 1.

Αερωπός (Πηλαλίδης): Αθανασίου, Π. Τζουβάρας, Μαυρόπουλος, Μαυροδουλάκης 2, Λιανδης, Φ. Τζουβάρας 2, Κράλλης 2, Λιόφης, Θεοδωρόπουλος 3, Δημάκης 1, Μπάρμπας, Βαφείδης, Μισαηλίδης 2, Λάππας, Κυριακού 5, Αρβανιτίδης

Διαιτητές: Λινάρδος – Νικολαΐδης. Δίλεπτα: 4-3. Πέναλτι: 2/3-2/2