Εύκολα η Αναγέννηση στα Γιαννιτσά - greekhandball.com

Εύκολα η Αναγέννηση στα Γιαννιτσά

Εύκολη νίκη στην πρεμιέρα της Α1 γυναικών για την Αναγέννηση Άρτας που επικράτησε εύκολα στα Γιαννιτσά του Μέγα Αλέξανδρου με 20-32.

Η Αναγέννηση, αν και αιφνιδιάστηκε στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα, όταν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 6-3, ανέβασε ρυθμό και αφού πέρασε μπροστά στο σκορ στο 15', μεγάλωσε κι άλλο τη διαφορά με το σκορ του ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 11-18. Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη με τις παίκτριες της Γρηγορίας Γκόλια να φτάνουν στη νίκη με σκορ 20-32.

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ- ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ 20-32
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 6-3, 6-7, 9-12, 9-15, 11-18 (ημχ), 12-19, 13-23, 14-25, 15-29, 18-31, 20-32
Μ. Αλέξανδρος (Ταρινίδης): Πυρμίδου, Παρασκευαΐδου, Ανδρίτσου, Πλιόγκα, Αναστασίου, 1, Παντζαρτζή, Παύλου 2, Λαζαρίδου 2, Τρελοπούλου, Βασιλειάδου 4, Πιπιλακίδου, Τροχίδου Ελ. 10, Ζιάκα, Τομίδου, Παπαδοπούλου, Τροχίδου Χρ. 1.
Αναγέννηση (Γκόλια): Μπαλάφα 5, Σκουτέλα 1, Καλοϊδή 3, Σκάρα 1, Νούλα 3, Μούρνου 8, Βράτσεβα, Σαΐντοβα, Κολτούκη, Καναρά, Κουρελη, Μάμαλη, Τσαουσίδου 4, Μάστακα 7.
Διαιτητές: Λινάρδος – Νικολαΐδης. Δίλεπτα: 5-1. Πέναλτι: 3/4 – 3/4