Εύκολη νίκη του Άρη Νίκαιας επί της Νέας Ιωνίας για το εφηβικό της ΕΣΧΑ - greekhandball.com

Εύκολη νίκη του Άρη Νίκαιας επί της Νέας Ιωνίας για το εφηβικό της ΕΣΧΑ

Εύκολη επικράτηση του Άρη Νίκαιας, που επικράτησε με σκορ 32-20 της Νέας Ιωνίας σε αγώνα για την 3η αγωνιστική του εφηβικού πρωταθλήματος ΕΣΧΑ.
Αγωνιστικά, μετά το πρώτο πεντάλεπτο η ομάδα της Νίκαιας ανέβασε στροφές και έχτισε μια διαφορά που έφτασε τα 11 τέρματα στο ημίχρονο (20-9). Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 32-20.
ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΟΦ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ 32-20
Πεντάλεπτα: 5-4, 8-5, 12-6, 13-6, 17-8, 20-9 (ημ) 22-10, 22-13, 26-14, 28-16, 30-18, 32-20

ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Τούτσης Θάνος): Εφραιμίδης (τ/φ) 1, Πατσουλίνης 5, Βλάχος 5, Αρτινιάν, Ασβεστάς, Στάθης 3, Biba 2, Τσιβγούλης 1, Καραμπέκιος 2, Ντεσούκι 3, Ακερμανίδης, Χουρσουντιάν 4, Γρέκας 1, Κούβαρης 2, Τσαμούρης 3, Καλπέρης Θ (τ/φ).

ΟΦ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ (Μπένιας Γεώργιος): Ηλιόπουλος, Στυλιανέλης, Μουστάκης, Milo, Κυριαζόγλου, Γκουλής Α. 1, Γκουλής Ε. 5,
Καραμερτζάνης, Stefani (τ/φ), Σαλαμάς, Δανέζης 3, Γκόμπλιας, Χειμωνίδης, Ηλιόπουλος, Χρυσολώρας 3.
Διαιτητές: Σκλαβενίτης-Μπράμου