Με νίκη ξεκίνησε ο Ολυμπιακός στο «Boro Churlevski» (φωτό) - greekhandball.com

Με νίκη ξεκίνησε ο Ολυμπιακός στο «Boro Churlevski» (φωτό)

Με νίκη ξεκίνησε ο Ολυμπιακός, στο τουρνουά «Boro Churlevski» που διεξάγεται στη Μπίτολα της ΠΓΔΜ . Οι νταμπλούχοι Ελλάδας επικράτησαν της διοργανώτριας Πέλιστερ με 27-31 (15-15), με καλή απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο παρά το γεγονός ότι οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στις αρχές της επανάληψης με διαφορά τεσσάρων τερμάτων.

Η εικόνα του Ολυμπιακού ήταν αρκετά καλή, με τους ερυθρόλευκους να έχουν σε καλή μέρα τους Τζηρά που πέτυχε 12 τέρματα, Μπούμπαλο, Κρητικό, Καραμπουρνιώτη και τον Τσιλιμπάρη να πραγματοποιεί κρίσιμες επεμβάσεις προς το τέλος του αγώνα, ενώ πολλές βοήθειες έδωσε στην άμυνα ο Ρέισφε.

Αύριο ο Ολυμπιακός έχει ρεπό και αγωνίζεται το Σάββατο με τη Γαλλική Σερμπούρ. Eφόσον επικρατήσει, θα αγωνιστεί στον τελικό του τουρνουά.