Τελευταία νέα

Σήμερα οι τελικοί στο Orionas Beach Handball Τournament Chania



Ολοκληρώθηκε και η δεύτερη ημέρα του Orionas Beach Handball tournament Chania, του πρώτου τουρνουά του 19ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος. Τον πρώτο τίτλο της σεζόν στις γυναίκες θα διεκδικήσουν Σπάρτακος Goalbet- HC Victoria (ROM) και ΑΣΟΔ Ασπρόπυργος- Ladiez Beach Handball (CYP), ενώ στους άνδρες Απόλλων Καλαμαριάς- Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης και EUC Handball Team (CYP) - Ιδομενέας Airware

Πρόγραμμα- Αποτελέσματα

Παρασκευή 15 Ιουνίου 2018
HC Victoria- Ιδομενέας Airware 0-2 (5-7, 13-19)
Απόλλων Καλαμαριάς- ΓΣ Χανίων-7 Νάνοι 2-0 (17-10, 16-10)
ΕΑΧ Χανίων- Ladiez Beach Handball (Γ) 0-2 (7-17, 6-18)
ΓΣ Χανίων-7 Νάνοι- HC Victoria 1-2 (5-13, 13-9, 0-3)
EUC Handball Team- AΣΧ Ωρίωνας Χανίων 2-0 (27-6, 30-11)

Σάββατο 16 Ιουνίου 2018
ΑΣΟΔ Ασπρόπυργος - EUC Handball Team 0-2 (14-15, 12-14)
Απόλλων Καλαμαριάς- ΑΣ Άνοιξη Διονύσου 2-0 (18-17, 16-12)
ΑΣΟΔ Ασπρόπυργος- HC Victoria (Γ) 2-0 (12-8, 19-5)
Ιδομενέας Airware- ΓΣ Χανίων-7 Νάνοι 2-0 (10-0, 10-0)
Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης- ΑΣΟΔ Ασπρόπυργος 2-0 (14-12, 21-18)
HC Victoria- Απόλλων Καλαμαριάς 0-2 (8-10, 10-16)
ΑΟΕ Σπάρτακος Goalbet- ΕΑΧ Χανίων (Γ) 2-0 (21-1, 14-2)
ΓΣ Χανίων-7 Νάνοι- ΑΣ Άνοιξη Διονύσου 0-2 (0-10, 0-10)
HC Victoria- ΑΣ Άνοιξη Διονύσου (Γ) 2-0 (12-10, 14-5)
Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης- EUC Handball Team 0-2 (5-12, 12-15)
ΑΣ Άνοιξη Διονύσου- HC Victoria 0-2 (12-13, 13-15)
Ιδομενέας Airware- Απόλλων Καλαμαριάς 0-2 (15-18, 13-24)
ΑΣ Άνοιξη Διονύσου- ΑΣΟΔ Ασπρόπυργος (Γ) 0-2 (1-16, 6-10)
18:15 ΑΣΟΔ Ασπρόπυργος- AΣΧ Ωρίωνας Χανίων
ΑΣ Άνοιξη Διονύσου- Ιδομενέας Airware 2-1 (18-11, 6-14, 4-3)
Ladiez Beach Handball- ΑΟΕ Σπάρτακος Goalbet (Γ) 1-2 (17-16, 13-26, 5-6)
AΣΧ Ωρίωνας Χανίων- Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης 0-2 (4-12, 9-20)

Κυριακή 17 Ιουνίου 2018
09:30 Θέσεις 7-8 Ωρίωνας- Άνοιξη Διονύσου
10:15 1Α-2Β Απόλλων Καλαμαριάς- Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης
11:00 1Β-2Α EUC Handball Team- Ιδομενέας Airware
11:45 1Α-2Β (Γ) Σπάρτακος Goalbet- HC Victoria
12:30 1Β-2Β (Γ) ΑΣΟΔ Ασπρόπυργος- Ladiez Beach Handball
13:45 Θέσεις 5-6 EAX Χανίων- HC Victoria
13:00-16:00 Αναπτυξιακό τουρνουά
14:00 θέσεις 5-6 (Γ)
14:45 μικρός τελικός (Γ)
15:30 μικρός τελικός
16:30 Τελικός (Γ)
17:15 Τελικός

Οι όμιλοι
Άνδρες (9 ομάδες)
Α όμιλος: HC Victoria (Ρουμανία), Ιδομενέας Airware, ΓΣ Χανίων-7 Νάνοι, Απόλλων Καλαμαριάς, ΑΣ Άνοιξη Διονύσου.
Β όμιλος: EUC Handball Team (Κύπρος), AΣΧ Ωρίωνας Χανίων, ΑΣΟΔ Ασπρόπυργος, Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης.

Γυναίκες (6 ομάδες)
Α’ όμιλος: ΕΑΧ Χανίων, Ladιez Beach Handball (Κύπρος), ΑΟΕ Σπάρτακος Goalbet
Β’ όμιλος: ΑΣΟΔ Ασπρόπυργος, ΑΣ Άνοιξη Διονύσου, HC Victoria (Ρουμανία)






No comments