Σε τρίτο παιχνίδι η άνοδος για Ποσειδώνα και Άρη Νίκαιας - greekhandball.com

Σε τρίτο παιχνίδι η άνοδος για Ποσειδώνα και Άρη Νίκαιας

Σε τρίτο παιχνίδι θα κριθεί η άνοδος στη μεγάλη κατηγορία από τον πρώτο όμιλο της Α2 ανδρών, ύστερα από την αποψινή επικράτηση του Ποσειδώνα Λουτρακίου επί του Άρη Νίκαιας με σκορ 19-15.

Ο Ποσειδώνας πήρε από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ, έχοντας σε εξαιρετική μέρα τον Βασιλειάδη που πέτυχε περισσότερα από τα μισά γκολ της ομάδας του, αλλά και τον τερματοφύλακα του Βλαχογεώργο και προηγήθηκε στο ημίχρονο με σκορ 10-6. Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη, με τον Άρη Νίκαιας να δυσκολεύεται να σκοράρει και τους γηπεδούχους να κρατούν μια διαφορά ασφαλείας μέχρι το 50' με το σκορ στο 14-10. Ο Άρης έκανε την αντεπίθεση του καταφέρνοντας με ενα επί μέρους 0-3 να μειώσει σε 14-13 στο 52' , όμως έμεινε μέχρι εκεί αφού ο Ποσειδώνας ξέφυγε και πάλι, για να πάρει τη νίκη με σκορ 19-15, με τις δυο ομάδες να ανανεώνουν το ραντεβού τους για το τελευταίο παιχνίδι που θα κρίνει την άνοδο.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ – ΑΡΗΣ  ΝΙΚΑΙΑΣ 19-15
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-2, 4-2, 4-4, 8-5, 10-6 (ημ.), 11-6, 12-7, 13-8, 14-10, 15-13, 19-15

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ: Αικατερίνης 1, Γκίκας 4, Δημητρόπουλος 1, Μαρινάκης, Μπεκιάρης 2, Σταματίου, Χατζηκωνσταντίνου, Δώδας, Βλαχογεώργος, Φίλης, Βασιλειάδης 10, Ρουμελιώτης 1, Τυφτικίδης, Μίχας, Καπής.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Τάκης Μελετάκος): Κουρής, Μπελεχρής, Αθανασίου, Τούτσης, Αμανατίδης 4, Γρηγοράκης, Μουλιάτος, Ζαχάρης, Μαλανδρένιας 1, Τερλέτσκι, Κλημάνογλου 2, Ακερμανίδης, Χαραλάμπους, Γραμματικόπουλος 5, Βλάχος 3, Ασβεστάς.
Διαιτητές: Τσάκωνας, Κουτσός. Δίλεπτα: 7-5. Πέναλτι: 4/5-3/6

«Στo 59:02 ο αθλητής της β’ ομάδας, Μουλιάτος Νικόλας, με αριθμό φανέλας 10 και αριθμό δελτίου ΟΧΕ 45602, αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα και στη συνέχεια με μπλε κάρτα, βάσει του κανονισμού 8:6, παράγραφος β. Το δελτίο του αθλητή κρατήθηκε».