Νίκη γοήτρου με ανατροπή για τα Βριλήσσια - greekhandball.com

Νίκη γοήτρου με ανατροπή για τα Βριλήσσια

Με εκτός έδρας νίκη επι του πρωτοπόρου Νηρέα έκλεισαν την κανονική περίοδο τα Βριλήσσια που επικράτησαν με 26-27, σε εναν αγώνα που κρίθηκε στο δεύτερο ημίχρονο με τους φιλοξενούμενους να πραγματοποιούν μια πραγματικά μεγάλη ανατροπή.

Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο από την αρχή διατηρώντας ενα μικρό προβάδισμα 2-3 τερμάτων, το οποίο το τελευταίο πεντάλεπτο διευρύνθηκε, με τον Νηρέα να προηγείται στο ημίχρονο με 15-10.

Η επανάληψη αν και ξεκίνησε στο ίδιο μοτίβο μέχρι το 45' που το σκορ ήταν στο 22-17 για τους γηπεδούχους, ήταν εντελώς διαφορετική στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα. Τα Βριλήσσια με αντεπίθεση διαρκείας κάνοντας ενα επι μέρους 4-10, πήραν στο τέλος τη νίκη με σκορ 26-27

ΝΗΡΕΑΣ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 26-27
Πεντάλεπτα 3-1, 3-2, 7-4, 9-7, 11-8, 15-10 ημ 18-12, 20-15, 22-17, 23-21, 25-22, 26-27

ΝΗΡΕΑΣ: (Γκούφας) Ζαλώνης 9, Στρούζας, Θεοδώρου, Αποστολίδης, Στεφανίτσης 2, Σταύρου 2, Βαλαβάνης 1, Καλογερόπουλος, Πανταζής, Καραδήμας, Αποστολόπουλος 3, Κελεπούρης, Παπαιωάννου 1, Πάνου 8, Τσιβρανίδης, Κακαβογιάννης

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ: Καμπούρης, Γκούλε 6, Λέκκας 2, Παναγόπουλος, Ντούσικος 5, Νικολίνταης, Τσαγκούλης 4, Κλέωπας, Λάσκος 1, Βεζύρης 1, Χρόνης, Νικολακόπουλος 1, Παπαϊωάννου, Γιαννόπουλος 2, Κουτσόπουλος 1, Σομπιρακούλ 4.
Διαιτητές Κινατζίδης - Φωτακίδης, Δίλεπτα 2-2, Πέναλτι 1/1 - 2/1
Μπλέ: Βαλαβάνης 45' - Πάνου 46' (Νηρέας) - Γιαννόπουλος 46' (Βριλήσσια)