Με τη νίκη έφυγε από τη Θεσσαλονίκη η Νεα Ιωνία - greekhandball.com

Με τη νίκη έφυγε από τη Θεσσαλονίκη η Νεα Ιωνία

Mε νίκη επέστρεψε στις υποχρεώσεις της η κυπελλούχος Νέα Ιωνία καθώς για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 γυναικών, επικράτησε άνετα του Άρη Θεσσαλονίκης με τελικό σκορ

Ο Δικέφαλος δε δυσκολεύτηκε σε κανένα σημείο, πήρε από την αρχή το προβάδισμα και έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενος με 9 τέρματα και το σκορ στο 6-15. Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη, με την ψαλίδα να ανοίγει με τις παίχτριες του Σάσα Ζιβούλοβιτς να φεύγουν νικήτριες από τη Θεσσαλονίκη με σκορ 20-35.

ΑΣ ΑΡΗΣ – ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 20-35
Τα πεντάλεπτα: 0-4, 0-8, 2-8, 5-11, 5-13, 6-15 (ημχ.) 9-19, 11-23, 15-26, 16-30, 17-32-20-35

ΑΡΗΣ: Κωστοπούλου 2, Αθανασοπούλου 2, Ευμορφίδου 3, Βλάχου, Λούρη 6, Καγγελάρη, Κούπα 1, Ταϊρίδου, Κοπανέλου, Γιώβη 3, Γιαννοπούλου 2, Αλεξιάδου 1.

Ο.Φ. ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ (Σάσα Ζιβούλοβιτς): Κεπεσίδου, Φράγκου 1, Μίλασιτς 1, Παπανικολάου 2, Πάπα 6, Πανούση, Μακρή, Ντανίλοβιτς 4, Βαφειάδου 5, Χρυσή 2, Διακογιάννη, Κοντοστεργίου, Σαραντάκου 5, Μάγκου 1, Χρονοπούλου 1, Στουγιαννίδου 7.
Διαιτητές: Στεφανίδης-Μαυρίδης, Δίλεπτα: 2-5, Πέναλτι: 4/5-2/2