Ήττα στις λεπτομέρειες για την Εθνική εφήβων (βίντεο) - greekhandball.com

Ήττα στις λεπτομέρειες για την Εθνική εφήβων (βίντεο)

Στις λεπτομέρειες με σκορ 15-16, ηττήθηκε από την Τυνησία η Εθνική Εφήβων, στο δεύτερο αγώνα της για την 15η διοργάνωση των Μεσογειακών Αγώνων χάντμπολ που διεξάγεται στο Μαρόκο

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα, παρά την ήττα, στάθηκε επάξια απέναντι σε μια από της παραδοσιακές δυνάμεις του αθλήματος, όπως είναι η Τυνησία. Η εθνική μας που πήρε 1 βαθμό από τη νίκη στο Β ημίχρονο, έφτασε τους 6 και το απόγευμα  θα αντιμετωπίσει την
Αίγυπτο (18:00) για την τρίτη αγωνιστική των ομίλων.

ΕΛΛΑΔΑ- ΤΥΝΗΣΙΑ 15-16 (4-5, 5-4, 6-7)
ΕΛΛΑΔΑ (Γιάννης Αρβανίτης): Καλάργυρος, Τρούλος 2, Τζίμπουλας, Τσιγαρίδας 2, Παπαβασίλης, Δεληχρήστος 3, Χουρσουντιάν, Μπόσκος 1, Γεωργαλής, Μήγγας, Μπαλτατζής 2, Εριφόπουλος 1, Ζαφειράκης 1, Παπαδόπουλος, Μαρκατάτος, Τσάκαλος 3.
ΤΥΝΗΣΙΑ (Αχμέντ Ραχί): Σομπρανι, Σακλί 3, Φεκί, Φαράχ 1, Μπελκάιντ, Σαίντι 2, Μπεν Σαλέμ 1, Μπείντουι 2, Λακχαντάρ 5, Χλάλι, Μπάντι 2, Τάλμπι, Μπαχά, Αμμάρ, Γιαφάρ.
Δίλεπτα: 6-5, Πέναλτι: 2/2-0/1