Α2 ανδρών: Έκοψε το αήττητο του Φαίακα το Κιλκίς - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Έκοψε το αήττητο του Φαίακα το Κιλκίς

Στο Κιλκίς σταμάτησε το αήττητο του Φαίακα Κέρκυρας. Η ομάδα του Γιάννη Λαζαρίδη επικράτησε με 18-16, στον αγώνα για την 10η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 ανδρών.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ, φτάνοντας να προηγούνται με 5-7 μόλις στο 15'. Με το πέρασμα του χρόνου το Κιλκίς βελτίωνε την απόδοση του και κατάφερε να φέρει το πρώτο ημίχρονο στα ίσα, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 9-9.

Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ, χωρίς καμία να
μπορεί να ξεφύγει. Τελικά αυτή που χαμογέλασε ήταν η ομάδα του Κιλκίς που κατάφερε στο τελευταίο πεντάλεπτο να πάρει τη νίκη με σκορ 18-16.

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ – ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 18-17
Τα πεντάλεπτα: 1-3, 2-5, 5-7, 8-8, 9-9, 9-9 (ημχ.) 9-10, 10-10, 12-11, 13-14, 16-16, 18-17

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ (Γιάννης Λαζαρίδης): Κοβλακάς, Κολεσιώτης, Τοκατζόγλου 2, Γεωργέβιτς, Γιαβασίδης 4, Δούγιας 5, Δεληγιάννης 1, Φαχουρίδης Α. 1, Μαυρόπουλος 1, Μέγκας, Φυτανίδης 2, Βαφειάδης, Φαχουρίδης Σ. 2, Αναστασιάδης, Σακαλής, Μιχαηλίδης.

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ: Κατσαρός 2, Κοντζιάλης, Τσόνας, Κόντης 3, Δέλλης, Τόμσον, Ασμανόγλου, Νάστος, Κατσακιώρης, Κορακιανίτης 3, Ριγανάς 4, Βάγιας 1, Δάσκαλος 4, Κουλούρης, Δόϊκας, Πάλλας.

Διαιτητές: Κατσίκης-Μιχαηλίδης, Δίλεπτα: 4-2, Πέναλτι: 0/0-1/3