Α1 γυναικών: Πρώτη νίκη με εξαιρετική εμφάνιση το Καματερό - greekhandball.com

Α1 γυναικών: Πρώτη νίκη με εξαιρετική εμφάνιση το Καματερό

Την 4η αγωνιστική περίμενε ο ΓΑΣ Καματερού, για να πάρει τους πρώτους του βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα της Α1 γυναικών, επικρατώντας με πολύ καλή εμφάνιση στα Γιαννιτσά, του Μεγάλου Αλεξάνδρου με σκορ

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να παρουσιάζονται πολύ αγχωμένες, με αποτέλεσμα το σκορ στο 10' να είναι μόλις 1-1. Απο εκεί και πέρα οι παίχτριες του Μένου Δανήλου, ανέβασαν στροφές, παίζοντας πολύ καλή άμυνα και με αποτελεσματικότητα στην επίθεση, έφτασαν να προηγούνται στο ημίχρονο με σκορ 4-15.

Κάπως έτσι κύλησε και το δεύτερο ημίχρονο, με τα Γιαννιτσά να προσπαθούν να επιστρέψουν, αλλά
το Καματερό να κρατάει μια διαφορά ασφαλείας, για να φτάσει τελικά στη νίκη με σκορ 19-26, με τη διαφορά να είναι πολύ σημαντική σε περίπτωση ισοβαθμίας

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ - ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟ
Πεντάλεπτα: 1-0, 1-1, 1-3, 2-7, 4-10, 4-15 ημ 5-15, 9-15, 13-17, 15-21, 16-23, 19-26

Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Αλέξανδρος Ταρινίδης): Πυριτίδου, Ξηρίδου 3, Τροχίδου 7, Ζιάκα 2, Πανμαρτζή, Πλιόγκα, Μαυροπούλου, Ντιμτσούδη 3, Φράγκου 1, Τρελοπούλου, Αναστασίου 3, Τροχίδου, Παύλου, Λαζαρίδου, Σπυρίδου, Παρασκευαΐδου

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Μενέλαος Δανήλος): Τσικνάκη, Μανιά 5, Ζιώγα, Καζάκη 4, Καραγιάννη, Βασιλειάδου 4, Ζενέλι, Ράτσικα, Στασινού, Χριστοπούλου, Ανδρίτσου 8, Συζίνου 3, Νικολάου 1, Βασιλείου, Σπυροπούλου, Καρέλα 1

Διαιτητές: Καζαντζίδης –Λινάρδος, Δίλεπτα: 4- 7, Πέναλτι: 1/1-2/2, Κόκκινη: Μάνια 36:02