Φιλική νίκη της Άρτας στο Αγρίνιο - greekhandball.com

Φιλική νίκη της Άρτας στο Αγρίνιο

Με νίκη στο πρώτο της φιλικό, ξεκίνησε ο ΓΣ Άρτας, επικρατώντας 27-29 στο Αγρίνιο επί της Προοδευτικής. (Παίχτηκε ακόμη ένα επιπλέον 10λεπτο με παίκτες κυρίως της παιδικής και εφηβικής ομάδας των δύο συλλόγων με τελικό σκορ 31-32).

Ο αγώνας ήταν μία πρώτης τάξεως ευκαιρία και για τους δύο προπονητές να δοκιμάσουν διάφορα σχήματα, ώστε να ετοιμαστούν για το επερχόμενο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής. Η ομάδα της Άρτας, αγωνίστηκε χωρίς τους Μπέκα, Μακρή Στέλιο, Μακρή Δημήτρη, Δελικούρα, ενώ πήραν αγωνιστικά λεπτά οι παίδες της ομάδας Μπισκανάκης, Μπούκας Φ. και Σαλαμούρας. Η
διοίκηση του ΓΣ Άρτας ευχαριστεί την αντίστοιχη της Προοδευτικής, το προπονητικό επιτελείο και τους αθλητές της ομάδας του Αγρινίου, για την άψογη φιλοξενία τους και τον πρώην διαιτητή κ. Πάνο για την αφιλοκερδή παρουσία του.