Α2 ανδρών: Νίκη θρίλερ της Νεας Ιωνίας με την Ακαδημία των Σπoρ
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjo33b91MRI99ZQlPtPw6rBLd9_yYWGROqdqLC9vgkuOr7j8gYJ5ZEMZ9I1L8ZH7L_x5NHvpzunaBGktVGsHvEp1_C9psR7FvRQcx08n3spnkm7edPIJsjVc8d3gVtWtpTdZ9CEj5vPN2I/s320/14705880_1273569296007918_4136316213568182162_n.jpg)
Στα πρώτα 25 λεπτά το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο. Στο τελευταίο πεντάλεπτο του ημιχρόνου οι Πατρινοί έμειναν χωρίς γκολ και η Νέα Ιωνία προηγήθηκε με 10-7.
Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι διατήρησαν μέχρι το 48’ το προβάδισμα αλλά οι φιλοξενούμενοι πίεσαν και ισοφάρισαν. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι δυο ομάδες είχαν πολλά χαμένα σουτ αλλά η Νέα Ιωνία δεν έχασε τον έλεγχο, ήταν πιο εύστοχη από τον αντίπαλο και πήρε το ματς.
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ ΠΑΤΡΑΣ 26-25
Πεντάλεπτα: 3-2, 4-4, 6-5, 7-6, 7-7, 10-7 (ημ), 12-10, 14-12, 17-15, 23-23, 25-24, 26-25 (τελ)
Ν. ΙΩΝΙΑ: (Μπένιας) Τηνιακός, Ράμμος 2, Τζούκας 1, Κούτσης 4, Βαλούρδος 6, Γκουλής, Μπίλος 2, Συμεωνίδης, Παπουτσής 3, Μαυρομάτης, Χρόνης, Ιατρίδης, Κωνσταντέλος, Οικονόμου 2, Λουκιδέλης, Γιαννόπουλος 6.
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ: (Παπαγιανόπουλος) Διαμαντόπουλος, Καλούδης 1, Γαβριήλ – Μπακόπουλος, Παναγιωτακόπουλος 5, Μαρκάτος 1, Λάγκης, Βύρλος, Παπαγιαννόπουλος 4, Γεωργίου 5, Παπαδόπουλος, Τόμοβιτς 6, Μάρκοβιτς 3, Χαραλαμπάκης, Κωνσταντινίδης, Τριανταφύλλου, Παπαλέξης.
Διαιτητές: Κουτσός, Παπαματθαίου. Πέναλτι: 2/3, 5/8. Δίλεπτες: 8/4
No comments
Post a Comment