Β Εθνική: Πέντε στα πέντε ο Πολιχνίτος - greekhandball.com

Β Εθνική: Πέντε στα πέντε ο Πολιχνίτος

Την ξέφρενη πορεία του συνέχισε ο Πολιχνίτος στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής χάντμπολ, παραμένοντας έτσι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα στο 2ο Όμιλο με τις ομάδες της Λέσβου και της Λήμνου.

Η ομάδα της Δ. Κατρακάζα και του Γ. Μάρκου επικράτησε και του Αίαντα Μυτιλήνης με 29-19, πετυχαίνοντας έτσι την πέμπτη νίκη της σε ισάριθμα ματς. Ο Πολιχνίτος είχε από την αρχή το προβάδισμα, ξεφεύγοντας ακόμα και με +4 (6-2), κλείνοντας το ημίχρονο με 15-11. Η κυριαρχία των τυπικά γηπεδούχων συνεχίστηκε και στο δεύτερο μέρος, με το σκορ να παίρνει διαστάσεις στα τελευταία λεπτά, με το +10 να είναι η μεγαλύτερη διαφορά στο ματς (29-19).

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ο Α. Μάρκου (9) και τον ακολούθησε ο Ανδρακάκος (6). Τα
υπόλοιπα γκολ πέτυχαν οι Φούλας (3), Λεμονός (2), Κατωτριώτης (2), Κατρακάζας (2), Πετρόπουλος (2), Πορτογλής (1), Μίστρος (1) και Πατσατζής (1). Από τον Αίαντα σκόραραν οι Μαρινάτος (6), Θ. Ταμβακέλλης (5), Κουκέλλης (3), Θ. Κατσαβέλλης (3), Βλάμος (1) και Βερβέρης (1).