Β Εθνική: Μόνος στην κορυφή ο Άρης Θεσσαλονίκης - greekhandball.com

Β Εθνική: Μόνος στην κορυφή ο Άρης Θεσσαλονίκης

Με μια ακόμα νίκη προχώρησε η ομάδα του Άρη Θεσσαλονίκης, που διατήρησε το απόλυτο και στο Κιλκίς, ξεπερνώντας το εμπόδιο των Ποντίων με 26-37. Οι κιτρινόμαυροι μπήκαν δυναμικά από το πρώτο λεπτό και στο πεντάλεπτο είχαν πάρει ήδη διαφορά τεσσάρων γκολ (0-4), η οποία έφτασε τα πέντε με τη λήξη του ημιχρόνου (12-17).

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Νίκου Παπαργυρίου διατήρησε το προβάδισμα φτάνοντας σε μια ακόμα νίκη με τελικό σκορ 26-37, παραμένοντας μόνη στην κορυφή της
βαθμολογίας, ύστερα από την ισοπαλία του Μακεδονικού με την Αξιούπολη.

ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΙΛΚΙΣ - ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 26-37
ΠΕΝΤΑΛΕΠΤΑ:0-4, 2-6, 6-9, 9-12, 9-14, 12-17(ημ.), 13-19, 18-21, 19-26, 22-30, 23-35, 26-37

Α.Μ.Σ. Ποντιοι Κιλκις: Κουσίδης 6, Βαφειάδης Β., Κωστόπουλος Κ., Χοτζούδης 5, Ιωαννίδης, Καλαϊτζής 2, Ραγιόπουλος, Φαχουρίδης 7, Ψάρρας, Κωστόπουλος Δ. 1, Σακάλης 3, Βαφειάδης Αθ., Σταυράκης, Τριανταφυλλίδης, Πετρίδης, Βάλης 2.

Α. Σ. Άρης (Παπαργυρίου): Σπιτάλας, Φραγκότσης 1, Λαφτσόγλου 1, Γιαβρόγλου 2, Παπατέρπου 2, Μουρτζίνος 1, Μουρατίδης, Πάνος Ελ., Μεϊμαρίδης 3, Αλ Μπέντρι 3, Ψωμαθιανός 7, Καλιανίδης 8, Παπαχρήστου 6, Τσιρτσουρίδης 2, Πάνος Σ. 1.