Α2 γυναικών: Νικητής ο Αθηναϊκος στο ντέρμπι της Αθήνας με φινάλε θρίλερ
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhBjr71TovYCGM5gNSxXJspdCHAiZI-1-h8xfz5hkDlsBOuPM7-emuxt6cTmtA4t5TdZciHP7WgfgiIcKo5y5Rzi8YzlWJPs3x2G2Ke2ukAsE3nzK-BhOxrRrsDYFcmtP-98RH26qRGMUZQ/s320/15073326_1269247959764244_5100125669313592567_n.jpg)
Οι φιλοξενούμενες ήταν διαρκώς μπροστά στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και έδειχναν ότι θα φτάσουν στη νίκη. Το πρώτο ημίχρονο ο Αρης Νικαίας είχε το προβάδισμα και πήγε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με το σκορ υπέρ του 8-11.
Η επανάληψη επεφύλασε μεγάλο σασπένς αφού οι παίχτριες του Αρη διατηρούσαν μια διαφορά
μεταξύ 4-5 τερμάτων. Οι παίχτριες του Γιάννη Βαρελτζή με ενα εκπληκτικό δεκάλεπτο κατάφεραν με ενα επι μέρους 6-1 να πάρουν το παιχνίδι, πετυχαίνοντας ισοφάριση και το νικητήριο γκολ στο τελευταίο λεπτό. .
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 21-20
Δεκάλεπτα: 2-5, 5-6, 8-11 ημιχ, 11-16, 15-19, 21-20
Αθηναϊκός: Μακρόγλου, Μπάκα 2, Κουτρούμπα, Παπουτσιδάκη 7, Ταράση, Φανταγμά, Φάζου 2, Πέτσα, Καρύδη 2, Μπαράκου, Μητροπούλου, Μπέγκα 6, Μάστορη, Μπουλουτσίκου 2, Συκιωτάκη.
Άρης Νίκαιας: Καπλανίδου 2, Σίτογλου, Αιβάτογλου, Σιδηροπούλου, Μαυρογεώργη, Ρουμπάκου 2, Khurshudyan, Σιάπχα 3, Σινητέλου, Χωριανοπούλου, Μπαλκογιαννοπούλου, Καραγιάννη 5, Τενκεριάν 4, Παρέσογλου, Ευαγγελάκου, Μάρη 3.
No comments
Post a Comment