Νίκησε Φοίβο και ισοβαθμεί στην κορυφή
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjCdDfQMvLAWf9g0GgGyvDcmRnExyj6KqId-d-OtHYQSepC6qa9ioa1-e6YA-JFROQvJpQ_HrVqM7T2BK_IXKaUEm-bedA9K2C_0QJrJ1rtHHdQYdD9Hx70RdpdsaeYg3b8hOisGffBuv5e/s320/14639778_1192404750827432_875292080331873166_n.jpg)
Στο ξεκίνημα του αγώνα οι «μπλε» προηγήθηκαν με 6-2 όμως ο Φοίβος Συκεών με αντεπίθεση κατάφερε να πλησιάσει σε απόσταση αναπνοής στο ημίχρονο 10-9.
Στην επανάληψη, ο Φοίβος μπήκε με... φόρα από τα αποδυτήρια και προσπάθησε να ελέγξει το ρυθμό του παιχνιδιού, όμως ο Δούκας με σωστές λύσεις στην επίθεση και πολύ καλή άμυνα, κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ και να χτίσει μια μικρή διαφορά την οποία και διατήρησε μέχρι το φινάλε και έφτασε σε μια ακόμα νίκη.
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ 22-19
Τα πεντάλεπτα: 1-1, 3-1, 5-2, 7-5, 8-7, 10-9 (ημίχρονο), 10-11, 13-11, 15-13, 17-15, 19-16, 22-19.
ΑΣΕ Δούκα (Κρανάκης): Ζαλώνης, Πάνου, Ζαμπούνης 5, Βελαώρας, Μανουσέλης 4, Μπραουδάκης, Αποστολίδης 1, Μπάρμπας, Ντούνης 1, Μπάγιος 8, Νταρσουλάντ 1, Αντωνόπουλος, Αραπακόπουλος 2, Κυρκίτσος, Μυλωνάς.
Φόβος Συκεών (Πελεκίδης): Κεχαγιάς, Πίτσιος, Μέτσης 4, Λόια, Μπαλαμός 1, Πόποβιτς, Παπαδόπουλος , Ντουλμάτζης 1, Τσιντίδης, Αμπντελ 7, Πατσιάς 4, Παπαγεωργίου , Δεληζάνος 1, Τσαμεσίδης 1, Αλμπανίδης, Χατζής.
Δίλεπτα 4-3,
Πέναλτι 1/1, 1/1.
Διαιτητές Τσάκωνας - Τόλιος
No comments
Post a Comment