Cherry Cup: Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα του Οπεν παμπαίδων Β και μίνι αγοριών
Με συμμετοχή 18 ομάδων παμπαίδων Β και 9 μίνι αγοριών, ξεκινά από 28 Ιουνίου εως 2 Ιουλίου 2016, το Όπεν πανελλήνιο πρωτάθλημα Παμπαίδων Β' και Μίνι αγοριών, που θα πραγματοποιηθεί στην Έδεσσα με την επωνυμία Cherry Cup 2016, με συνδιοργανωτές τους Αερωπό Έδεσσας, ΕΑΠ/ΟΧΕ και τον Δήμο Έδεσσας. Οι αγώνες των παμπαίδων Β' θα πραγματοποιηθούν στο ΔΑΚ Έδεσσας, ενώ αυτοί των μίνι στο κλειστό του Εδεσσαικού.
Ο Γιάννης Πηλαλίδης συντονιστής του τουρνουά από πλευράς του διοργανωτή Αερωπού, δήλωσε σχετικά:
"Είμαστε έτοιμοι να υποδεχτούμε στην πόλη της Έδεσσας τους μικρούς αθλητές που αποτελούν το μέλλον του αθλήματος μας. Σε συνεργασία με τον Δήμο Έδεσσας και την ΕΑΠ/ΟΧΕ έχουμε κάνει τις κατάλληλες προετοιμασίες, ώστε να γίνει μια επιτυχημένη διοργάνωση, με κέρδος για το
άθλημα, που θα την απολαύσουν οι μικροί μας αθλητές και οι καλεσμένοι που θα παρακολουθήσουν τους αγώνες, που όπως φαίνεται θα είναι αρκετοί, αφού τα ξενοδοχεία της ευρύτερης περιοχής παρουσιάζουν υψηλή πληρότητα"
Από την διοργάνωση ανακοινώθηκαν οι όμιλοι, το πρόγραμμα και το σύστημα διεξαγωγής:
Παμπαίδες Β
Φάση Α
Όμιλος Α: ΚΟΡΩΠΙ, ΠΥΛΑΙΑ, ΔΡΑΜΑ
Όμιλος Β: ΠΑΟΚ, ΔΙΟΜΗΔΗΣ, ΑΡΗΣ ΝΙΚAΙΑΣ
Ο Γιάννης Πηλαλίδης συντονιστής του τουρνουά από πλευράς του διοργανωτή Αερωπού, δήλωσε σχετικά:
"Είμαστε έτοιμοι να υποδεχτούμε στην πόλη της Έδεσσας τους μικρούς αθλητές που αποτελούν το μέλλον του αθλήματος μας. Σε συνεργασία με τον Δήμο Έδεσσας και την ΕΑΠ/ΟΧΕ έχουμε κάνει τις κατάλληλες προετοιμασίες, ώστε να γίνει μια επιτυχημένη διοργάνωση, με κέρδος για το
άθλημα, που θα την απολαύσουν οι μικροί μας αθλητές και οι καλεσμένοι που θα παρακολουθήσουν τους αγώνες, που όπως φαίνεται θα είναι αρκετοί, αφού τα ξενοδοχεία της ευρύτερης περιοχής παρουσιάζουν υψηλή πληρότητα"
Από την διοργάνωση ανακοινώθηκαν οι όμιλοι, το πρόγραμμα και το σύστημα διεξαγωγής:
Παμπαίδες Β
Φάση Α
Όμιλος Α: ΚΟΡΩΠΙ, ΠΥΛΑΙΑ, ΔΡΑΜΑ
Όμιλος Β: ΠΑΟΚ, ΔΙΟΜΗΔΗΣ, ΑΡΗΣ ΝΙΚAΙΑΣ
Όμιλος Γ: ΔΙΚΕΑΣ, ΖΕΦΥΡΙ, ΦΙΛΙΠΠΟΣ 2
Όμιλος Δ: ΔΟΥΚΑΣ, ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1, ΦΑΙΑΚΑΣ
Όμιλος Ε: ΑΕΡΩΠΟΣ, ΛΑΡΙΣΑ, ΧΑΝΘ
Όμιλος ΣΤ: ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ, ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ, ΧΑΝΙΑ
Φάση Β
Όμιλος Η: 1ος Α, 1ος Β, 1ος Ε
Όμιλος Ζ: 1ος Γ, 1ος Δ, 1ος ΣΤ
Όμιλος Θ: 2ος Α, 2ος Β, 2ος Ε
Όμιλος I: 2oς Γ, 2ος Δ, 2ος ΣΤ
Όμιλος Κ: 3ος Α, 3ος Β, 3ος Ε
Ημιτελικοί
Ημιτελικοί
Πρώτος ημιτελικός: Ζ1 - Η2
Δευτερος ημιτελικός: Η1 - Ζ2
Μικρός τελικός
Ηττημένος (Ζ1-Η2) - Ηττημένος (Η1-Ζ2)
Τελικός
Νικητής (Ζ1-Η2) - Νικητής (Η1-Ζ2)
Κατάταξη
Μικρός τελικός
Ηττημένος (Ζ1-Η2) - Ηττημένος (Η1-Ζ2)
Τελικός
Νικητής (Ζ1-Η2) - Νικητής (Η1-Ζ2)
Κατάταξη
Θέσεις 5-8: Ζ3 - Ι1 και Θ1 - Η3
Θέσεις 5-6: Νικητής (Ζ3-Ι1) - Νικητής (Θ1-Η3)
Θέσεις 7-8: Ηττημένος (Ζ3-Ι1) - Ηττημένος (Θ1-Η3)
Θέσεις 9-12: Θ2 - Ι3 και Θ3 - Ι2
Θέσεις 7-8: Ηττημένος (Ζ3-Ι1) - Ηττημένος (Θ1-Η3)
Θέσεις 9-12: Θ2 - Ι3 και Θ3 - Ι2
Θέσεις 9-10: Νικητής (Θ2-Ι3) - Νικητής (Θ3-Ι2)
Θέσεις 11-12: Ηττημένος (Θ2-Ι3) - Ηττημένος (Θ3-Ι2)
Θέσεις 11-12: Ηττημένος (Θ2-Ι3) - Ηττημένος (Θ3-Ι2)
Θέσεις 13-16: Κ1 - Λ2 και Κ2 - Λ1
Θέσεις 14-15: Νικητής (Κ1-Λ2) - Νικητής (Κ2-Λ1)
Θέσεις 15-16: Ηττημένος (Κ1-Λ2) - Ηττημένος (Κ2-Λ1)
Θέσεις 15-16: Ηττημένος (Κ1-Λ2) - Ηττημένος (Κ2-Λ1)
Θέσεις 17-18: Κ3- Λ3 2 νίκες
Μίνι
Φάση Α
Μίνι
Φάση Α
Όμιλος Α: ΔΟΥΚΑΣ 2, ΑΕΡΩΠΟΣ 1, ΔΙΚΕΑΣ, ΛΑΡΙΣΑ, ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ
Όμιλος Β: ΑΕΡΩΠΟΣ 2, ΔΟΥΚΑΣ 1, ΚΟΡΩΠΙ, ΦΛΩΡΙΝΑ
Φάση Β
Όμιλος Γ (Θέσεις 1-4): Α1, Β1, Α2, Β2
Όμιλος Δ (Θέσεις 5-9): Α3, Β3, Α4, Β4, Α5
*Οι ομάδες που ήταν στον ίδιο όμιλο στην Φάση Α, μεταφέρουν στον όμιλο Γ και Δ τους βαθμούς των μεταξύ τους αγώνων.
Ημιτελικοί : Γ1-Γ4 και Γ2-Γ3
Μικρός τελικός: Ηττημένος (Γ1-Γ4) - Ηττημένος (Γ2-Γ3)
Τελικός: Νικητής (Γ1-Γ4) - Νικητής (Γ2-Γ3)
Κατάταξη
Θέσεις 5-9: Δ1-Δ4 και Δ2-Δ3
Θέσεις 5-6: Νικητής (Δ1-Δ4) - Νικητής (Δ2-Δ3)
Θέσεις 7-9: Ηττημένος (Δ1-Δ4), Ηττημένος (Δ2-Δ3), Δ5 μεταξύ τους παιχνίδια
Το πρόγραμμα των αγώνων
Όμιλος Β: ΑΕΡΩΠΟΣ 2, ΔΟΥΚΑΣ 1, ΚΟΡΩΠΙ, ΦΛΩΡΙΝΑ
Φάση Β
Όμιλος Γ (Θέσεις 1-4): Α1, Β1, Α2, Β2
Όμιλος Δ (Θέσεις 5-9): Α3, Β3, Α4, Β4, Α5
*Οι ομάδες που ήταν στον ίδιο όμιλο στην Φάση Α, μεταφέρουν στον όμιλο Γ και Δ τους βαθμούς των μεταξύ τους αγώνων.
Ημιτελικοί : Γ1-Γ4 και Γ2-Γ3
Μικρός τελικός: Ηττημένος (Γ1-Γ4) - Ηττημένος (Γ2-Γ3)
Τελικός: Νικητής (Γ1-Γ4) - Νικητής (Γ2-Γ3)
Κατάταξη
Θέσεις 5-9: Δ1-Δ4 και Δ2-Δ3
Θέσεις 5-6: Νικητής (Δ1-Δ4) - Νικητής (Δ2-Δ3)
Θέσεις 7-9: Ηττημένος (Δ1-Δ4), Ηττημένος (Δ2-Δ3), Δ5 μεταξύ τους παιχνίδια
Το πρόγραμμα των αγώνων
ΤΡΙΤΗ 28/6
ΩΡΑ
|
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
|
ΦΑΣΗ
|
ΟΜΙΛΟΣ
|
ΟΜΑΔΑ
|
ΟΜΑΔΑ
|
ΣΚΟΡ
|
9.00
|
Π/Π Β΄
|
1Η
|
Α
|
ΛΑΡΙΣΑ
|
ΧΑΝΘ
|
|
9.00
|
ΜΙΝΙ
|
1Η
|
Β
|
ΔΟΥΚΑΣ 1
|
ΚΟΡΩΠΙ
|
|
9.30
|
ΜΙΝΙ
|
1Η
|
Α
|
ΔΟΥΚΑΣ 2
|
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ
|
|
10.00
|
Π/Π Β΄
|
1Η
|
Β
|
ΔΙΟΜΗΔΗΣ
|
ΑΡΗΣ
|
|
10.00
|
ΜΙΝΙ
|
1Η
|
Β
|
ΑΕΡΩΠΟΣ 2
|
ΦΛΩΡΙΝΑ
|
|
10.30
|
ΜΙΝΙ
|
1Η
|
Α
|
ΑΕΡΩΠΟΣ 1
|
ΔΟΥΚΑΣ 2
|
|
11.00
|
Π/Π Β΄
|
1Η
|
Γ
|
ΖΕΦΥΡΙ
|
ΦΙΛΙΠΠΟΣ 2
|
|
11.00
|
ΜΙΝΙ
|
1Η
|
Α
|
ΔΙΚΕΑΣ
|
ΛΑΡΙΣΑ
|
|
11.30
|
ΜΙΝΙ
|
1Η
|
Β
|
ΑΕΡΩΠΟΣ 2
|
ΔΟΥΚΑΣ 1
|
|
12.00
|
Π/Π Β΄
|
1Η
|
Δ
|
ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1
|
ΦΑΙΑΚΑΣ
|
|
12.00
|
ΜΙΝΙ
|
1Η
|
Β
|
ΦΛΩΡΙΝΑ
|
ΚΟΡΩΠΙ
|
|
12.30
|
ΜΙΝΙ
|
1Η
|
Α
|
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ
|
ΛΑΡΙΣΑ
|
|
13.00
|
Π/Π Β΄
|
1Η
|
Ε
|
ΠΥΛΑΙΑ
|
ΔΡΑΜΑ
|
|
13.00
|
ΜΙΝΙ
|
1Η
|
Α
|
ΔΙΚΕΑΣ
|
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ
|
|
14.00
|
Π/Π Β΄
|
1Η
|
ΣΤ
|
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
|
ΧΑΝΙΑ
|
|
15.00
|
Π/Π Β΄
|
1Η
|
Α
|
ΑΕΡΩΠΟΣ
|
ΛΑΡΙΣΑ
|
|
16.00
|
Π/Π Β΄
|
1Η
|
Β
|
ΠΑΟΚ
|
ΔΙΟΜΗΔΗΣ
|
|
17.00
|
Π/Π Β΄
|
1Η
|
Γ
|
ΔΙΚΕΑΣ
|
ΖΕΦΥΡΙ
|
|
18.00
|
Π/Π Β΄
|
1Η
|
Δ
|
ΔΟΥΚΑΣ
|
ΦΑΙΑΚΑΣ
|
|
19.00
|
Π/Π Β΄
|
1Η
|
Ε
|
ΚΟΡΩΠΙ
|
ΠΥΛΑΙΑ
|
|
20.00
|
Π/Π Β΄
|
1Η
|
ΣΤ
|
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ
|
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
|
ΤΕΤΑΡΤΗ 29/6
ΩΡΑ
|
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
|
ΦΑΣΗ
|
ΟΜΙΛΟΣ
|
ΟΜΑΔΑ
|
ΟΜΑΔΑ
|
ΣΚΟΡ
|
9.00
|
Π/Π Β΄
|
1Η
|
Γ
|
ΦΙΛΙΠΠΟΣ 2
|
ΔΙΚΕΑΣ
|
|
9.30
|
ΜΙΝΙ
|
1Η
|
Α
|
ΔΙΚΕΑΣ
|
ΑΕΡΩΠΟΣ 1
|
|
10.00
|
Π/Π Β΄
|
1Η
|
Β
|
ΑΡΗΣ
|
ΠΑΟΚ
|
|
10.00
|
ΜΙΝΙ
|
1Η
|
Β
|
ΚΟΡΩΠΙ
|
ΑΕΡΩΠΟΣ 2
|
|
10.30
|
ΜΙΝΙ
|
1Η
|
Α
|
ΔΟΥΚΑΣ 2
|
ΛΑΡΙΣΑ
|
|
11.00
|
Π/Π Β΄
|
1Η
|
Α
|
ΧΑΝΘ
|
ΑΕΡΩΠΟΣ
|
|
11.00
|
ΜΙΝΙ
|
1Η
|
Β
|
ΔΟΥΚΑΣ 1
|
ΦΛΩΡΙΝΑ
|
|
12.00
|
Π/Π Β΄
|
1Η
|
ΣΤ
|
ΧΑΝΙΑ
|
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ
|
|
12.00
|
ΜΙΝΙ
|
1Η
|
Α
|
ΑΕΡΩΠΟΣ 1
|
ΛΑΡΙΣΑ
|
|
12.30
|
ΜΙΝΙ
|
1Η
|
Α
|
ΔΟΥΚΑΣ 2
|
ΔΙΚΕΑ
|
|
13.00
|
Π/Π Β΄
|
1Η
|
Ε
|
ΔΡΑΜΑ
|
ΚΟΡΩΠΙ
|
|
13.30
|
ΜΙΝΙ
|
1Η
|
Α
|
ΑΕΡΩΠΟΣ 1
|
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ
|
|
14.00
|
Π/Π Β΄
|
1Η
|
Δ
|
ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1
|
ΔΟΥΚΑΣ
|
|
15.00
|
Π/Π Β΄
|
ΠΡΟΗΜ
|
Κ
|
3ΟΣ Β
|
3ΟΣ Ε
|
|
16.00
|
Π/Π Β΄
|
ΠΡΟΗΜ
|
Λ
|
3ΟΣ Δ
|
3ΟΣ ΣΤ
|
|
17.00
|
Π/Π Β΄
|
ΠΡΟΗΜ
|
Θ
|
2ΟΣ Β
|
2ΟΣ Ε
|
|
18.00
|
Π/Π Β΄
|
ΠΡΟΗΜ
|
Ι
|
2ΟΣ Δ
|
2ΟΣ ΣΤ
|
|
19.00
|
Π/Π Β΄
|
ΠΡΟΗΜ
|
Ζ
|
1ΟΣ Β
|
1ΟΣ Ε
|
|
20.00
|
Π/Π Β΄
|
ΠΡΟΗΜ
|
Η
|
1ΟΣ Δ
|
1ΟΣ ΣΤ
|
ΠΕΜΠΤΗ 30/6
ΩΡΑ
|
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
|
ΦΑΣΗ
|
ΟΜΙΛΟΣ
|
ΟΜΑΔΑ
|
ΟΜΑΔΑ
|
ΣΚΟΡ
|
9.00
|
Π/Π Β΄
|
ΠΡΟΗΜ
|
Κ
|
3ΟΣ Α
|
3ΟΣ Β
|
|
10.00
|
Π/Π Β΄
|
ΠΡΟΗΜ
|
Λ
|
3ΟΣ Γ
|
3ΟΣ Δ
|
|
11.00
|
Π/Π Β΄
|
ΠΡΟΗΜ
|
Θ
|
2ΟΣ Α
|
2ΟΣ Β
|
|
12.00
|
Π/Π Β΄
|
ΠΡΟΗΜ
|
Ι
|
2ΟΣ Γ
|
2ΟΣ Δ
|
|
13.00
|
Π/Π Β΄
|
ΠΡΟΗΜ
|
Ζ
|
1ΟΣ Α
|
1ΟΣ Β
|
|
14.00
|
Π/Π Β΄
|
ΠΡΟΗΜ
|
Η
|
1ΟΣ Γ
|
1ΟΣ Δ
|
|
15.00
|
Π/Π Β΄
|
ΠΡΟΗΜ
|
Κ
|
3ΟΣ Α
|
3ΟΣ Ε
|
|
16.00
|
Π/Π Β΄
|
ΠΡΟΗΜ
|
Λ
|
3ΟΣ Γ
|
3ΟΣ ΣΤ
|
|
17.00
|
Π/Π Β΄
|
ΠΡΟΗΜ
|
Θ
|
2ΟΣ Α
|
2ΟΣ Ε
|
|
18.00
|
Π/Π Β΄
|
ΠΡΟΗΜ
|
Ι
|
2ΟΣ Γ
|
2ΟΣ ΣΤ
|
|
19.00
|
Π/Π Β΄
|
ΠΡΟΗΜ
|
Ζ
|
1ΟΣ Α
|
1ΟΣ Ε
|
|
20.00
|
Π/Π Β΄
|
ΠΡΟΗΜ
|
Η
|
1ΟΣ Γ
|
1ΟΣ ΣΤ
|
ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ Η ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΩΝ
ΜΙΝΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 1/7
ΩΡΑ
|
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
|
ΦΑΣΗ
|
ΟΜΙΛΟΣ
|
ΟΜΑΔΑ
|
ΟΜΑΔΑ
|
ΣΚΟΡ
|
8.00
|
Π/Π Β΄
|
ΤΕΛ
|
17-18
|
|||
9.00
|
Π/Π Β΄
|
ΗΜΙΤ
|
13-16
|
|||
10.00
|
Π/Π Β΄
|
ΗΜΙΤ
|
13-16
|
|||
11.00
|
Π/Π Β΄
|
ΗΜΙΤ
|
1-4
|
|||
12.00
|
Π/Π Β΄
|
ΗΜΙΤ
|
1-4
|
|||
13.00
|
Π/Π Β΄
|
ΗΜΙΤ
|
9-12
|
|||
14.00
|
Π/Π Β΄
|
ΗΜΙΤ
|
9-12
|
|||
15.00
|
Π/Π Β΄
|
|||||
16.00
|
Π/Π Β΄
|
ΗΜΙΤ
|
5-8
|
|||
17.00
|
Π/Π Β΄
|
ΗΜΙΤ
|
5-8
|
|||
17.00
|
ΜΙΝΙ
|
ΗΜΙΤ
|
5-8
|
5ΟΣ
|
8ΟΣ
|
|
17.30
|
ΜΙΝΙ
|
ΗΜΙΤ
|
5-8
|
6ΟΣ
|
7ΟΣ
|
|
18.00
|
Π/Π Β΄
|
ΤΕΛ
|
17-18
|
|||
18.00
|
ΜΙΝΙ
|
ΤΕΛ
|
7-8-9
|
ΗΤΤΗΜ. 5-8
|
9ΟΣ
|
|
18.30
|
ΜΙΝΙ
|
ΗΜΙΤ
|
1-4
|
1ΟΣ
|
4ΟΣ
|
|
19.00
|
Π/Π Β΄
|
ΤΕΛ
|
15-16
|
|||
19.00
|
ΜΙΝΙ
|
ΗΜΙΤ
|
1-4
|
2ΟΣ
|
3ΟΣ
|
|
19.30
|
ΜΙΝΙ
|
ΤΕΛ
|
5-6
|
ΝΙΚΗΤ. 5-8
|
ΝΙΚΗΤ 6-7
|
|
20.00
|
Π/Π Β΄
|
ΤΕΛ
|
13-14
|
|||
20.00
|
ΜΙΝΙ
|
ΤΕΛ
|
7-8-9
|
ΗΤΤΗΜ. 6-7
|
9ΟΣ
|
|
21.00
|
Π/Π Β΄
|
ΤΕΛ
|
11-12
|
ΣΑΒΒΑΤΟ 2/7
ΩΡΑ
|
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
|
ΦΑΣΗ
|
ΟΜΙΛΟΣ
|
ΟΜΑΔΑ
|
ΟΜΑΔΑ
|
ΣΚΟΡ
|
8.00
|
Π/Π Β΄
|
ΤΕΛ
|
9-10
|
|||
9.00
|
Π/Π Β΄
|
ΤΕΛ
|
7-8
|
|||
10.00
|
Π/Π Β΄
|
ΤΕΛ
|
5-6
|
|||
11.00
|
Π/Π Β΄
|
|||||
11.00
|
ΜΙΝΙ
|
ΤΕΛ
|
3-4
|
|||
11.30
|
ΜΙΝΙ
|
ΤΕΛ
|
1-2
|
|||
12.00
|
Π/Π Β΄
|
ΤΕΛ
|
3-4
|
|||
13.00
|
Π/Π Β΄
|
ΤΕΛ
|
1-2
|
No comments
Post a Comment