Ζωντανό στο παιχνίδι της ανόδου το Σεριφάτο - greekhandball.com

Ζωντανό στο παιχνίδι της ανόδου το Σεριφάτο

Το πρώτο απο τα 3 βήματα που χρειάζεται για να πάρει το εισιτήριο της ανόδου στην Α1 Κατηγορία για πρώτη φορά στην ιστορία του αιγιώτικου χάντμπολ έκανε χθες το βράδυ το Σεριφάτο, επικρατώντας της Νέας Ιωνίας με 33-27.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ, σε όλη τη διαρκεια του ημιχρόνου, με τον Τούτση της Νέας Ιωνίας να είναι ασταμάτητος, πετυχαίνοντας 8 τέρματα, με το ημίχρονο να βρίσκει τις δυο ομάδες ισόπαλες με σκορ 15-15.

Στην επανάληψη όμως οι παίχτες του Κώστα Χατζηκωνσταντίνου, παρουσιάστηκαν καλύτεροι και
περιορίζοντας τον Τούτση, ο οποίος δεν σκόραρε στο Β ημίχρονο, κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα, το οποίο διεύρυναν σταδιακά για να πάρουν μια σημαντική νίκη με 33- 27.

ΑΛΚ ΣΕΡΙΦΑΤΟ - ΟΦ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ 33-27
5λεπτα: 3-5, 6-8, 10-9, 12-11, 13-12, 15-15 (ημ), 17-15, 21-17, 24-20, 30-22, 33-27.

ΣΕΡΙΦΑΤΟ: Διαμαντόπουλος, Χατζηκωνσταντίνου Α. 2, Αλεξόπουλος 1, Ξηρός 6, Στόσιτς 10, Χατζηκωνσταντίνου Ν. 7, Γιούπης 3, Βασιλειάδης 3, Πολίτης 1, Τσουρέκης, Παπαπαύλου, Ζάτσε, Βύρλος Β. Βύρλος Δ. Κολοκυθάς, Διαμαντόπουλος, Νικολόπουλος.

Ν. Ιωνία: Καραδήμας, Ακάλεστος 4, Ράμμος 1, Βαλούρδος 1, Τούτσης 8, Μπούτος 5, Μπένιας Γ. 4,Τσομπανίδης 3, Γκουλής Α. 1, Κούτσης, Ψιχαλίδης, Χρόνης, Μπένιας Γ., Γκουλής Σ. Ρομπόκος, Γιαννόπουλος.